CHP İzmir'de o isimler için komisyon kuruldu

CHP İzmir'de o isimler için komisyon kuruldu

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısında; Buca İlçe eski Başkanı Kasım Akdağ, İlçe eski Sekreteri Nurhayat Yılmaz ve İlçe eski Saymanı Fatma Yıldız hakkındaki disiplin dosyalarına ilişkin il yönetimince bir komisyon oluşturuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını Deniz Yücel başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda Buca İlçe Başkanlığı’ndan gelen disiplin dosyaları görüşüldü. Ayrıca Memleket Hareketi’nin ilçelerdeki durumuna ilişkin analiz çalışması masaya yatırıldı. 


İzGazete'den Gizem Taban'ın haberine göre; CHP Buca İlçe Başkanlığı hesabından izinsiz olarak para çekildiği iddiasıyla Buca İlçe eski Başkanı Kasım Akdağ, İlçe eski Sekreteri Nurhayat Yılmaz ve İlçe eski Saymanı Fatma Yıldız hakkında ilçe yönetimi tarafından hazırlanarak İl Başkanlığı’na gönderilen disiplin dosyaları toplantıda masaya yatırıldı.
 
Buca dosyalarına yönelik İl Yönetim Kurulu Üyeleri; Leman Tunus, İsfahan Naki ve İrfan Yelis’in yer aldığı bir komisyon kurulmasına karar verildi. Kasım Akdağ, Nurhayat Yılmaz ve Fatma Yıldız il yönetimince oluşturulan komisyona savunma verecek. Üç ismin savunmaları alındıktan sonra disiplin dosyaları il yönetimi toplantısında tekrar görüşülecek. Toplantıda son aylarda partide yaşanan istifaların nedenleri ve Memleket Hareketi’nin ilçelerdeki durumuna ilişkin analiz çalışması da masaya yatırıldı.  İstifaların büyük çoğunluğunun Memleket Hareketi ile alakası olmadığının tespit edildiği il yönetim kurulunun bilgisine sunuldu.