'CHP listesi AKP’li kalemleri niye üzdü?'

'CHP listesi AKP’li kalemleri niye üzdü?'

CHP listelerine bakarak olumsuz sonuç çıkaran yazarların, daha çok AKP’nin itibar ettiği gazetelerde yazdıkları belirtilerek, “Düne kadar CHP’yi kendi kısır gündemine esir olmakla suçlayan, milletvekillerini belli görüşleri papağan gibi tekrarladıkları için ayıplayan yazarlar, çeşitlendirilmiş listeye bakıp tam tersi yakıştırmaları birbiri ardına sıralamışlar” yorumu yapıldı.

Gazeteci Fehmi Koru, “Bugün çıkan gazetelere bu gözle baktığınızda şunu göreceksiniz: Düne kadar CHP’yi kendi kısır gündemine esir olmakla suçlayan, iç hesaplaşmalarıyla sürekli kavga edilen parti görüntüsünü eleştiren, milletvekillerini belli görüşleri papağan gibi tekrarladıkları için ayıplayan yazarlar, çeşitlendirilmiş listeye bakıp tam tersi yakıştırmaları birbiri ardına sıralamışlar” dedi.

Koru, kişisel blokunda, ‘Listeler sevindirdiği gibi üzdü de.. CHP listesi AK Partili kalemleri niye üzmüş olabilir?’ başlıklı yazısında, listelerin açıklanması sonrası AKP’den fazla gürültü çıkmadığını, İYİ Parti yeni kurulduğu için orada bir itiraz olamayacağını, Saadet ve Vatan’ın zaten disiplinli olduklarını kaydetti. Koru, özetle şunları kaydetti:

“CHP’de ise memnuniyetsizler diğer partilerden biraz daha fazla sanki. Daha da garibi, CHP listelerine bakarak olumsuz sonuç çıkaran kalemlerin daha çok AK Parti’nin itibar ettiği gazetelerde yazıyor olması.

‘CHP İLK KEZ ESKİ CHP GİBİ OLMAMA İDDİASI SERGİLİYOR’

Bugün çıkan gazetelere bu gözle baktığınızda şunu göreceksiniz: Düne kadar CHP’yi kendi kısır gündemine esir olmakla suçlayan, iç hesaplaşmalarıyla sürekli kavga edilen parti görüntüsünü eleştiren, milletvekillerini belli görüşleri papağan gibi tekrarladıkları için ayıplayan yazarlar, çeşitlendirilmiş listeye bakıp tam tersi yakıştırmaları birbiri ardına sıralamışlar.

CHP ilk kez ‘eski CHP’ gibi olmama iddiası sergiliyor; bunu yapmak için de kendisini merkeze daha yakın bir yere konuşlandırmış… CHP’liler bu siyasi tercihe itiraz edebilirler elbette, haklarıdır, ama AK Partili kalemler?

Listelere giren her partiden isimlere seçimde de başarılar dilemek lazım; listelere giremeyenler ise bundan sonra liderlerin gözüne girmeye daha fazla çalışsalar iyi olur.”