CHP Parti Meclisi toplandı! İYİ Parti'nin yerel seçim kararı nasıl değerlendirilecek?

CHP Parti Meclisi toplandı! İYİ Parti'nin yerel seçim kararı nasıl değerlendirilecek?

İYİ Parti'nin CHP'nin 'işbirliği' teklifini reddetmesi ve seçimlere tek başına girme kararı almasının ardından CHP'de Parti Meclisi (PM) toplandı.

İYİ Parti'nin bugünkü GİK toplantısında yerel seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararı alınarak CHP'nin 'işbirliği' teklifi reddedildi. İYİ Partinin bu kararı gün boyunca merak edilirken, CHP'de de Parti Meclisi toplandı. PM toplantısına Genel Başkan Özgür Özel başkanlık etti. Toplantıda yerel seçimler de gündeme geldi.

ekran-goruntusu-2023-12-04-202927.png

CHP, İYİ PARTİ'NİN KARARININ ARDINDAN NASIL BİR ADIM ATACAK?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret ederek yüz yüze görüşme yapmıştı.

Özel, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Yaptığımız görüşmede önemli değerlendirmeler yaptık. İYİ Parti'nin bir genel idare kurulunda aldığı kararla aldığı 'irade beyanı vardı. İttifak kelimesi yoruldu. Ama yerel seçim biraz daha esnekliği ve ikili işbirliklerini içeriyor. Biz İYİ Parti'ye yerel seçimlerine ilişkin işbirlilği için olamayacağımızı, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, eğer mümkün olursa yerel seçime yönelik bir işbirliği için partilerimizin yöneticilerinin görevlendirilip görevlendirilemeyeceğini sorduk. Bu konuda bir cevap aldık" demişti.