CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a doktora veren KTÜ'ye çok sert tepki

CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a doktora veren KTÜ'ye çok sert tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'a 'Onur Doktorası' veren Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne CHP'den tepki geldi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır   çok sert ifadelerle İsmail Kahraman'a ve ödül verenlere yüklendi.

KTÜ'de kendisine verilecek 'Onur Doktorası' için Trabzon'a gelen TBMM Başkanı İsmail kahraman, tören çıkışında öğrenciler tarafından protesto edildi. Protestocu öğrenciler, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından ‘Onur Doktorası’ verilmesine ve öğrencilerin gözaltına alınmasına sert tepki gösterdi. 

‘Laiklik Yeni Anayasa’da Olmamalı’ sözleriyle gündeme gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a KTÜ tarafından verilen ‘Onur Ödülü’ne tepki gösteren CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, “İktidarın seçimden seçime hatırladığı kaybeden şehir Trabzon'da bugün bir misafir vardı İsmail Kahraman ne için geldi bilinmez ama bu şehrin bilim tarihine en kara günlerden birini yaşattığı bilinen bir gerçek oldu” dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 62 yıllık tarihi ile bir çok  akademik başarı, Türk bilim ve sanat hayatına bir çok değerli insan yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyordur. 

Mezun verdiği öğrencileri her platformda KTÜ'lü olmanın ayrıcalığını yaşıyorlardı. 

Her geçen gün ülkemizi yönetenler gibi, kaliteyi düşüren üniversite yönetimi aynı zamanda bilimi ve teknolojiyi de bir kenara itmiş durumdalar. İktidarın seçimden seçime hatırladığı kaybeden şehir Trabzon'da bugün bir misafir vardı İsmail Kahraman ne için geldi bilinmez ama bu şehrin bilim tarihine en Kara günlerden birini yaşattığı bilinen bir gerçek oldu. 

Karadeniz Teknik üniversitesi yönetimi Demokrasi ve hukukun olmazsa olmazı olan laikliğin anayasada olmaması gerektiğini savunan demokrasiden ve hukuktan çok da anlamayan  Meclis Başkanına Demokrasi ve Hukuka yaptığı katlılardan ötürü ödül veriyor. Ve bu karara demokratik hak olan protesto hakkını kullanarak karşı çıkan üniversiteli gençlerin tutuklanmasına göz yumuluyor. Üniversite yapmayı var olan bir binaya yeni ad vermek olarak algılayan zihniyetten çokta farklı bir karar beklemek hayalcilik olurdu zaten.