CHP'den MHP'li isimlere 'Sinan Ateş' üzerinden sert yanıt: "Ağızlarından köpük saça saça saldırarak kendilerini ifşa ettiler"

CHP'den MHP'li isimlere 'Sinan Ateş' üzerinden sert yanıt: "Ağızlarından köpük saça saça saldırarak kendilerini ifşa ettiler"

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, MHP'li İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'ın CHP lideri Özgür Özel'i hedef alan açıklamalarına yüksek tonda yanıt verdi.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Sinan Ateş suikastına ilişkin devam eden davaya ilişkin yaptığı konuşmada “Genel başkanımız konuşmasında iki kişi demişti ve isim vermemişti… O iki kişi, genel başkanımız isim vermemiş olmasına rağmen üzerlerine alındılar ve sosyal medya hesaplarından ağızlarından köpük saça saça Genel Başkanımıza saldırarak kendilerini ifşa ettiler” ifadelerini kullandı.

"KENDİLERİNİ İFŞA ETTİLER"

CHP'li Yücel şu ifadeleri kullandı:

"Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel grup toplantısında Bahçeli’nin konuşmasına ithafen, Sayın Bahçeli’nin konuşma metinlerini yazan 2 kişiden bahsetmişti. 

Genel başkanımız konuşmasında iki kişi demişti ve isim vermemişti… O iki kişi, genel başkanımız isim vermemiş olmasına rağmen üzerlerine alındılar ve sosyal medya hesaplarından ağızlarından köpük saça saça Genel Başkanımıza saldırarak kendilerini ifşa ettiler. 

"İŞİN MEMNUNİYET VEREN TARAFI MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDAN KİMSE SAHİP ÇIKMADI"

İşin memnuniyet veren tarafı, bu ikiliye Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarından kimse sahip çıkmadı. Geçtiğimiz günlerde Sinan Ateş’in yol arkadaşlığını yapmış Ömer Zengin isimli şahıs, bir TV kanalında yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetinde ismi geçen “Olcay Kılavuz’un Semih Yalçın tarafından öldürülmekten korktuğunu” ifade etti.

"SANSASYONEL BİR CİNAYETE İSMİ KARIŞAN ESKİ BİR MİLLETVEKİLİ"

Türkiye’de ses getiren, sansasyonel bir cinayete ismi karışan eski bir milletvekili, bir genel Başkan Yardımcısı tarafından öldürtülmekten neden korksun? Milliyetçi Hareket Partisi bir siyasi partidir. Bir geleneğin partisidir. 

"MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI İLE SORUNUMUZ YOK"

Bizim MHP ile ilgili de, Ülkü Ocaklarıyla ilgili de bir sorunumuz yok. Biz bir siyasi partinin yada kurumun iç işleyişine karışmayız.  Ama her kurumda, her siyasi partide suça karışan insanlar olabilir.  Bizim sorunumuz; bu suça karışan, onları koruyan, bu olayın üstünü örtmeye çalışan kim varsa onunladır, onlarladır. 

"DEVLET BAHÇELİ'YE TAVSİYEMİZ SİNAN ATEŞ DAVASININ ÖRTBAS EDİLMESİNE ALET OLMAMASIDIR"

Sinan Ateş’in acılı eşinin de, toplumun ve kamuoyunun beklentisi de, bu olayın perde arkasındaki azmettiricilerinin tespit edilerek, kim yada kimler tarafından korunuyorsa korunsun, yargı önüne çıkarılması ve adaletin tecelli etmesidir. Sayın Devlet Bahçeli’ye de tavsiyemiz, Sinan Ateş davasının örtbas edilmesine alet olmamasıdır. Ayrıca o iki kişi için söylüyorum; biz onlara,  onların üslubuyla cevap vermeyiz. 

Biz sorulması gereken soruları sorarız. Değerlendirmesini halkımız yapar.  O iki şahsın Özgür Özel’in adını ağızlarına almaları için önce ağızlarını yıkamaları lazım.”