CHP'den Sinan Ateş açıklaması: "Bu kahpe cinayet, yapanın yanına kâr kalamaz"

CHP'den Sinan Ateş açıklaması: "Bu kahpe cinayet, yapanın yanına kâr kalamaz"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili yaşanan sürece dair açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. CHP'li Öztrak, şunları söyledi:

"SİNAN ATEŞ, BAŞKENTİN ORTASINDA GÜPEGÜNDÜZ İNFAZ EDİLDİ"

Ülkemizde sadece uyuşturucu çetelerinin, uluslararası mafyaların silahları patlamıyor. Siyasi cinayetler de uyuşturucu çetelerine taşere ediliyor. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, başkentin ortasında güpegündüz infaz edildi ve Sinan Ateş’in kırkı çıkmadan, dava dosyasında tuhaf işler olmaya başladı.

"SAVCI APAR TOPAR İZNE GÖNDERİLDİ"

Davaya bakan savcı apar topar izne gönderildi. Yerine başka bir savcı getirildi. Sinan Ateş’in dayısı, ‘Savcının siyasi rengi bellidir, kabul etmiyoruz. Bizim evladımızın katili Meclis’tedir’ diye feryat ediyor. Ama Meclis’te bununla ilgili fezleke falan yok. Sinan Ateş’in akrabaları, Erdoğan’ın Bursa mitinginde, ‘Sinan Ateş’ pankartları açıyor. Fotoroman İçişleri Bakanı polis marifetiyle, bu pankartları toplattırıyor. AK Partili Bülent Arınç çıkıyor, ‘Bir yorum yapmayı, çok şeyler bilsem de doğru bulmam. Çünkü birilerinin hedefi olmak istemem’ diyor. Ama hedef olmaktan da kurtulamıyor. Erdoğan’ın küçük ortağından, AK Parti’nin kurucusuna, önceki Meclis Başkanı’na, Erdoğan hükümetlerinde Bakanlıklar yapmış, Bir AK Parti büyüğüne, hakaret dolu açıklamalar geliyor.

"İKİ KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUMUZ YETİM BIRAKILDI"

Onlar kendi içlerinde neyin kavgasını yaparlarsa yapsınlar. Ortada bir gerçek var. Gencecik bir insan, Ankara’nın göbeğinde infaz edildi. İki küçük kız çocuğumuz yetim bırakıldı. Bu kahpe cinayet, yapanın yanına kâr kalamaz. 

"KURTLAR SOFRASI KAZANAMAYACAK, SİNAN ATEŞ UNUTULMAYACAK"

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Dört ay sonra iktidara geldiğimizde Sinan Ateş’in katillerini adalet önüne çıkarmak için çalışmaya başlayacağız. Kurtlar sofrası kazanamayacak, Sinan Ateş unutulmayacak’ sözleri milletimize açık bir taahhüttür. Rahmetli Osman Bölükbaşı’nın dediği gibi, ‘Siyasetçilerin geçmişi, sözlerine kefil olmalı’ sözleri, ileride kendilerinden davacı olmamalı.” Sözleri, ileride kendilerinden davacı olmamalıdır.