CHP’li Ali Mahir Başarır: “Mersin mitinginde insan seli olacak”

CHP’li Ali Mahir Başarır: “Mersin mitinginde insan seli olacak”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Valiliği’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin’deki Cumhuriyet Meydanı’nda miting yapmasına onay vermemesini sert bir dille eleştirdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP’li Başarır, “Mersin Valiliği, 4 aralıkta yapacağımız miting için Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması hukuken mümkün değil demiş.

Sayın Vali, çok kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı’na bu alanda miting yapma izni vermediniz mi? Siz, Türkiye Cumhuriyeti’nin, 84 milyonun valisi olun, AKP’nin değil.

Yakışmıyor!
Ama şunu da unutmayın, bize gösterdiğiniz yerle Cumhuriyet Meydanı’nın arası 1 kilometre. Oraya yüzbinler gelecek. Biz, Tevfik Sırrı Gür Stadı ile Cumhuriyet Meydanı’nı yüzbinlerle birleştireceğiz. Yani stadyumun oradan Cumhuriyet alanına kadar insan seli olacak. Söz veriyorum size rağmen yüzbinler 4 aralıkta meydanda olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Mersin’de yapma kararı aldığı mitinge valilik tarafından red kararı geldi.

 Erdoğan’ın dolduramadığı meydanda CHP’ye miting izni çıkmadı

AKP’li Erdoğan’ın dolduramadığı alanı CHP’li Kılıçdaroğlu’na Mersin Valiliği vermedi. CHP’nin Cumhuriyet Meydanı ısrarına olumsuz cevap veren Mersin Valiliğine tepki olarak CHP İl Örgütü basın açıklaması yaptı. CHP il başkanı Adil Aktay’ın yaptığı basın açıklamasına il yönetimi, belediye Meclis üyeleri, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldı. Adil Aktay yaptığı açıklamasında, ‘’Cumhuriyet Meydanında yapmak istediğimiz miting, bazılarını rahatsız ettiği için izin verilmedi. AK Parti Genel Başkanına açılan Cumhuriyet Meydanı, CHP Genel Başkanına kapatılıyor’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKA BİR ALAN VERİLDİ

Aktay’ın 4 Aralıkta yapılacak miting için Cumhuriyet Meydanı yerine başka alanı göstermesine CHP’liler ‘Hayır, Kabul Etmiyoruz’ diyerek tepki gösterdi. Cumhuriyet Meydanında ısrarcı olduklarını dile getiren Aktay, mitingin eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki alanda yapmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Mersin’deki mitingini 4 Aralık Cumartesi saat 13:00’te eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında yapacak.

İlgili Haberler