CHP'li başkanın evine yanlışlıkla şafak baskını yaptılar!

CHP'li başkanın evine yanlışlıkla şafak baskını yaptılar!

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel ve oğullarının evine dün gece saatlerinde polis tarafından baskın düzenlediği öğrenildi.

CHP Hazro ilçe başkanı Turgut İncel'in evini basan özel harekat polisleri, kapıyı koçbaşıyla kırdı. Baskın sırasında evde olmayan Turgut İncel’in ailesinin ise darp edildiği ileri sürüldü. Aramanın ardından polislerin “Pardon yanlış geldik” diyerek ayrıldığı öne sürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşımda ise "İnsan Hakları Eylem Planı açıklanmasının 10.günü!! Burası, Diyarbakır Hazro İlçe Başkanımız Turgut İncel'in evi!! Dün geceyarısı, ihbar var diyerek kapıları koçbaşıyla kırılıyor! Çocukların gözü önünde evde arama ve darp!! Ev tarumar ediliyor, 'pardon' denerek gidiliyor!!" diye açıkladı.

Çocuklarının yüzüstü yere yatırılarak 1.5 saat bekletildiklerini ve darp edildiklerini söyleyen İncel, darp raporu aldıklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. İncel, "Benim evimin arama emri yok, savcılık vermemiş. Benim oğlanın evinin arama emri verilmiş ama hem oğlumunkini bastılar hem benimkini hem de diğer oğlumunkini bastılar. Hepsini yere yatırmışlar, hakaret etmişler aileme. Oğlum darp edildi, darp raporu aldı. Bununla ilgili savcılığa başvurup şikayetçi oldum. Hiçbir şey bulamamışlar evde. Bizi korkutmak istiyorlar ama kimse bizi korkutamaz.

Ben bayrağımı burada dalgalandıracağım ve yasal yoldan da her türlü şikayette bulunacağım. Evdeki eşyalar kırılmış, çocukları 1.5 saat yüzüstü yere yatırmışlar, tekme tokat vurmuşlar. 7-8 polis içeride oğlumu darp etti. Hiçbir şey demeden evden çekip gitmişler” diye konuştu.CHP Diyarbakır İl Örgütü de konuyla ilgili sosyal medya üzerinden, “CHP Hazro İlçe başkanımızın evine şafak baskını yapıp, koçbaşıyla kapısını kırıp, 1.5 saat yüz üstü yatırıp, ailesini darp edip, sonra yanlış ihbar diyip bizi yıldıracağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sonuna kadar takipçisi olacağız” şeklinde paylaşımda bulunarak olaya tepki gösterdi.