CHP'li Çelik'in 'Tepecik Hastanesi'nde aşı oldular' iddiasına AKP'den yanıt

CHP'li Çelik'in 'Tepecik Hastanesi'nde aşı oldular' iddiasına AKP'den yanıt

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve bazı il yöneticilerinin Tepecik Hastanesi’nde aşı olduğunu söyleyen CHP parti meclisi üyesi Devrim Barış Çelik'in iddialarıyla ilgili, AKP İzmir İl Teşkilatı’nın sosyal medya hesabından paylaşımda bulunuldu.

CHP parti meclisi üyesi Devrim Barış Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve bazı il yöneticilerinin Tepecik Hastanesi'nde aşı olduğunu ileri sürdü. Çelik, "AKP İzmir İl Başkanı ve bir grup yöneticinin Tepecik Hastanesi’nde aşı oldukları söyleniyor.

Bu haber doğru mu sayın İl Başkanı? Eğer doğruysa sormak isterim; sağlık çalışanı mısınız, 65 yaş üstü müsünüz? Yoksa siz de sırasını beklemeyen torpillilerden misiniz"dedi.

İddialar üzerine AKP İzmir İl teşkilatının sosyal medya hesabından iddialara yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bazı CHP mensupları, İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli ve il yöneticilerimizin aşı olup olmadıklarını merak etmekte, ayrıcalıklı olup olmadığını sorgulamaktadır.

Bu sorulara yanıtımız şudur, İl Başkanımız Sayın Sürekli, kamuoyuna yaptığı bir açıklamasında, İzmir’deki siyasi partilerin il başkanları ile birlikte aşı olmak istediğini bizzat ifade etmiş ve bir çağrıda bulunmuştur. İfadesinin ve çağrısının arkasındadır. Yani, kendisi henüz aşı olmamıştır.

İl Başkanımız, yeri ve zamanı geldiğinde İzmirlilere örnek olacak bu adımı, il başkanları ile birlikte atmak arzusundadır. Kimsenin şüphesi olmasın ki İl Sağlık Müdürlüğümüz, hiçbir zafiyete izin vermeksizin, aşılama planlamasını yapmıştır ve başarı ile uygulanmaktadır" ifadeleri yer aldı.