CHP'li Didim Belediye Başkanı'na yapılan saldırının görüntüleri ortaya çıktı

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 14 Haziran Pazartesi akşamı yemek yerken, sopalı bir grubun saldırısına uğramıştı.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 14 Haziran Pazartesi akşamı yemek yerken, sopalı bir grubun saldırısına uğramıştı.

Didim Belediyesi, Başkan Atabay'ın yaralanması ile sonuçlanan saldırının güvenlik kamerası görüntülerini basınla paylaştı.

Görüntülerde, Atabay'ın burnunu kıran ani dirsek darbesinin ardından saldırganların ense köküne ve vücudunun çeşitli bölgelerine sopalarla vurarak darp ettiği anlar yer aldı. Kamera kayıtlarında ayrıca araya girmeye çalışan misafiri Avukat Nizamettin Bulut ve restoran çalışanlarının da darp edildiği ve yatan restoran çalışanının sandalye kaldırılarak tehdit edildiği de görüldü.

Saldırı videosu ile ilgili değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Bunlar o kadar ahlaktan yoksunlar ki, arkadan saldırıp sonrasında yerde yatarken vücuduma ve kafama sopalarla vurmaya devam ettiler. Araya girmek için gelen, misafirimi ve restoran çalışanlarını da darp ettiler. Rantın geldiği son nokta burası. Süreci bu noktaya taşıyan medya, siyaset, rant üçlüsüne ülkece, hep birlikte artık dur demeliyiz. Kamuoyu hiçbir şekilde akıllarıyla oynanmasına izin vermedi, vermeyecek. Biz de devletimizin ve milletimizin bize verdiği kamu görevini yasalara uygun olarak yapmaya devam edeceğiz. Bizi ilkelerimizden kimse döndüremeyecek, ranta asla geçit vermeyeceğiz. Onlar Tek Biz Didim’iz…” dedi.