CHP'li Mahmut Tanal TBMM'deki '128 milyar dolar nerede?' eylemini hangi şartla sonlandıracak?

CHP'li Mahmut Tanal TBMM'deki '128 milyar dolar nerede?' eylemini hangi şartla sonlandıracak?

CHP'li Mahmut Tanal'dan Meclis'e asılan '128 milyar dolar nerede' afişine ilişkin yapmış olduğu açıklamada afişin müdahale ile indirilmesine izin vermeyeceğini açıkladı.

CHP milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'e "128 milyar dolar nerede" yazılı pankart astı.

Pankartı indirmek için Meclis bahçesine itfaiye ekibi çağrılırken CHP'li Mahmut Tanal ve Tanal'ın eylemine destek veren CHP'li vekiller pankartın iplerini keserek müdahaleyi engelledi.  Konu hakkında açıklama yapan Mahmut Tanal, ""Size pankartı indirme zevkini tattırmayacağım" dedi.

Tanal, Her gün mesai saatleri içerisinde pankartı asacağını, akşam da kaldırılma ihtimaline karşı pankartı kendisinin sökeceğini söyledi.

Tanal, "İtfaiye kesip alacaktı. Rahmetli Süleyman Demirel diyordu ki: Ben şapkamı kaptırmam. Ben de pankartı mı kaptırmam. Onlar gittikten sonra ben bir daha asacağım. İtfaiye gelecek gidecek asacağım. Akşamları toplayacağım. Sabahları da asacağım. Cevap verene kadar. 128 milyar dolar ne zaman bozuldu, hangi kurdan bozuldu, kimler satın aldı, bu para nerede harcandı. Bunları Meclis Başkanı açıklama sözü verirse ben bu pankartı bir daha asmam." dedi.

Tanal'ın pankartı daha sonra yeniden astığı görüldü.