CHP'li Özel'den Erdoğan'a videolu yanıt! ''Tayyip Erdoğan her zamanki gibi içeride başka, dışarıda başka"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden görüşmesi sonrası 24 Nisan'a ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden görüşmesi sonrası 24 Nisan'a ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası açıklamalarda bulunmuş, Erdoğan, Biden ile yapılan görüşmeye ilişkin sorulan ''Biden'ın 1915 olaylarının soykırım olarak tanıması gündeme geldi mi?'' sorusuna, ''Hamdolsun gelmedi'' diye yanıt vermişti.

Ancak Erdoğan Brüksel'e gitmeden önce yaptığı açıklamada, ''Bizi üzdü, 24 Nisan açıklamasını gündeme getireceğiz'' demişti.

ÖZEL'DEN VİDEOLU TEPKİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden görüşmesi öncesi 24 Nisan'a ilişkin sözleri Biden görüşmesi sonrası unutmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından Erdoğan'ın görüşme öncesi ve sonrası açıklamalarını paylaşan Özel, ''Tayyip Erdoğan her zamanki gibi içeride başka, dışarıda başka... Bir gün önce 24 Nisan'ın hesabını soracağını anlatıyor. Bir gün sonra gündeme bile gelmediğine hamdediyor. Bu diplomatik beceriksizliği yorumsuz millete havale ediyoruz'' ifadelerini kullandı.