CHP'li Özel'in, iktidarın saray aşkına öfkesi dinmiyor: "Sabır taşı çatladı!"

CHP'li Özel'in, iktidarın saray aşkına öfkesi dinmiyor: "Sabır taşı çatladı!"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Ahlat’taki kışlık saraya 89 milyon, Okluk’taki yazlık Saray için de 20 milyon TL daha harcayacak. Şu ana kadar yazlık Saray’a 620 milyon TL para harcandı” açıklamasında bulundu.

CHP'li Özel'den iktidarın saray aşkına tepki: Bir ailenin yazın tatil yapması için 620 milyon TL harcanıyor
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2021 yılı yatırım programındaki Saray harcamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özel, Resmi Gazete’de yayımlanan 2021 yatırım programıyla Okluk ve Ahlat Sarayları’na yeni harcamalar yapılacağına dikkat çekerek “1500 odalı saraylarında dünyanın harcamalarını yapanlar bu sene Ahlat’taki kışlık Saray’a 89 milyon TL daha harcayacak. Okluk’taki yazlık Saray için de 20 milyon TL daha harcayacak. Şu ana kadar yazlık Saray’a 620 milyon TL para harcandı” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, Özel, “Herkesten fedakârlık isteyen Cumhurbaşkanı, sadece saraydan tasarruf etmiyor” dedi. “Katlansınlar, aç kalsınlar, kuru ekmek yiyorsa kendini tok saysınlar, dedikleri vatandaş bir yanda, Saray’ın harcamaları diğer yanda” diyen Özel, “Gerçekten akılların almayacağı, vicdanların kabul etmeyeceği bir haldeyiz. Bir ailenin yazın tatil yapması için ya da Katar şeyhinin yazın denize girmesi için yapılan Saray’a 620 milyon TL para harcayanlar vatandaştan fedakârlık istiyor. Kışın Ahlat’ta birkaç gün geçirmek için milyon TL’leri harcayanlar, vatandaştan sabır bekliyor. Sabır taşı çatladı” ifadelerini kullandı.

Siyasetin öncelik belirleme işi olduğunu belirten Özel, “Artık bu Saray rejiminin, aile devletinin sonunun gelmesi, artık vatandaşa hizmet edecek gerçek bir hükümetin kurulması gerekiyor” dedi.