CHP’li Süleyman Bülbül: AKP iktidarı milyonlarca asgari ücretliyi yine açlığa mahkum etti!

CHP’li Süleyman Bülbül: AKP iktidarı milyonlarca asgari ücretliyi yine açlığa mahkum etti!

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Süleyman Bülbül, asgari ücrete yapılan yüzde 30’luk zamma ilişkin açıklama yaparak “AKP iktidarı milyonlarca asgari ücretliyi yine açlığa mahkum etti” dedi.

Asgari ücret yapılan yüzde 30’luk zamla birlikte 5.500 TL oldu. CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Süleyman Bülbül yapılan zamma tepki gösterdi. 

CHP’li Bülbül, “AKP iktidarı milyonlarca asgari ücretliyi yine açlığa mahkum etti. Vatandaşın değil yandaşın yanında olan Saray ve şürekaları vatandaşın çektiği ekonomik sıkıntılara gözlerini ve kulaklarını kapamış durumda. 

Yılbaşından itibaren; Benzine yüzde 111, Motorine yüzde 109 zam geldi. Tüp fiyatına yüzde 187 zam geldi. Enflasyon, Saray’ın TÜİK'ine göre yüzde 73,50 ENAG'a göre ise %160,76 oldu. Ama asgari ücretliye gelince yüzde 30 yapıldı, vatandaş yine enflasyona ezildi. Şuanda açlık sınırı 6.391 TL. Asgari ücret açlık sınırının 891 lira altında. Yani milyonlarca asgari ücretli aç durumda. AKP iktidarı zam ve zulüm demek. Bu iktidar ilk seçimde sandıkla gidecek” açıklamasını yaptı.