CHP'li Tanal:  Suriyelilerin boşalttığı Ceylanpınar’daki çadır ve konteynerler hazır bekliyor

CHP'li Tanal: Suriyelilerin boşalttığı Ceylanpınar’daki çadır ve konteynerler hazır bekliyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Deprem bölgelerinde vatandaşlarımız bir çadıra hasret. Suriyelilerin boşalttığı Ceylanpınar’daki barınma merkezlerinde ise çadır ve konteynırlar, soba ve yataklar hazırda bekliyor." dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen depremzedelerin çadır ihtiyacının hâlâ devam ettiğini belirtti. Sorunun hâlâ çözülmediğini kaydeden Tanal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Suriyeliler için kurulan ve halen boş olan çadırların deprem bölgelerine getirilmesini istedi. Tanal, paylaşımında şu görüşleri dile getirdi:

"Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Suriyeli sığınmacılar için kurulan, şu an kimsenin kalmadığı 2 büyük çadır kentte, çadır ve konteynırlar olduğu gibi duruyor. Kışın soğuğunda depremzedeler açıktayken, Ceylanpınar’ın 15 kilometre batısındaki barınma merkezindeki ve Ceylanpınar’a girmeden 5 kilometre ötedeki barınma merkezindeki çadır ve konteynırları ne zaman deprem bölgelerine göndereceksiniz? Deprem bölgelerinde vatandaşlarımız bir çadıra hasret. Suriyelilerin boşalttığı Ceylanpınar’daki barınma merkezlerinde ise çadır ve konteynırlar, soba ve yataklar hazırda bekliyor. 10 binlerce depremzedeye yetecek bu malzemeleri derhal depremzedelere ulaştırın. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma yol açan depremin 6. günündeyiz. Hala çadır sorununu çözemediniz. Yazıktır, günahtır! Şanlıurfa Ceylanpınar'da, çadır kentlerdeki çadır ve konteynırları deprem mağduru vatandaşlarımıza gönderin!”