CHP'li Turan Taşkın Özer'den Adalet Bakanı'na: "Görevden affını istemelerin de eli kulağındadır"

CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u sert sözlerle eleştirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer, yerel seçimlerin ardından Ekrem İmamoğlu'na karşı bakanların sokağa dökülmesine ilişkin dikkat çeken eleştirilerde bulundu.

CHP'li Özer, özellikle Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Bartın'da İmamoğlu'nu hedef alarak yaptığı "Seçimi kaybettin haberin yok" sözlerine tepki göstererek şu ifadeleri kullundı: 

"İKTİDAR DEVLET GELENEĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALDI"

"Halkçı belediyeciliğin kazandığı bir seçimi geride bıraktık. Bu seçime dair söylenecek çok şey var elbette, ancak en önemlisi, iktidarın devlet geleneğini ayaklar altına alarak bakanları bile sokağa dökmesi oldu. Ancak içlerinden biri var ki seçimlerde adaleti sağlaması gerekirken seçim meydanlarında propaganda yaptı. Hoş! Görevden affını istemelerin de eli kulağındadır. Evet adalet bakanı …..

"EKREM İMAMOĞLU HAKKINDA İTHAMLARDA BULUNDU"

Türkiye’de hakim ve savcıların özlük haklarına ilişkin düzenlemeler yapılmamışken, avukatlar ekonomik sıkıntılarla boğuşurken, cezaevlerinde hak ihlalleri yaşanırken ve bir yandan da cezaevi personelleri görmezden gelinirken, adliye binaları riskli yapı ilan edilirken yani kısaca ülkede topyekün bir adalet sistemi sorunu varken, Adalet Bakanı seçim meydanlarında İstanbul’un teveccühü ile yeniden belediye başkanı seçilen ve 16 milyon İstanbullunun başkanı olan Ekrem İmamoğlu hakkında  ithamlarda bulundu."

"HALKIN İRADESİNİ YOK SAYARAK SEÇİME MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞANDAN ADALET BAKANI OLMAZ"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özer, paylaşımına ise şu notu düştü:

 

"Kamu görevlisi sıfatını unutup mahalle mahalle gezenden, tribün lideri gibi sloganlar atarak seçim çalışmaları yapandan, seçim süreci boyunca kendisini yer yer savcı-hakim sanandan, halkçı belediyeciliği temsil eden belediye başkanlarımıza karşı halkın iradesini yok sayarak seçime müdahale etmeye çalışandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında “sen seçimi kaybediyorsun haberin yok” şeklinde hükümler kurandan Adalet Bakanı olmaz. Olsa olsa görevini kötüye kullanan, devlet geleneğinden bağını koparmış bir siyasetçi olur."

ekran-goruntusu-2024-04-02-184426.jpg