CHP'li vekilden 'İmamoğlu' açıklaması: Gerçekten çok utandım

CHP'li vekilden 'İmamoğlu' açıklaması: Gerçekten çok utandım

İstanbul’da kar yağışının hayatı felç ettiği sıralarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir balıkçı restoranında görülmesi tepkilere neden oldu.

AKP’li eski bakan Betül Sayan Kaya, İmamoğlu’nun fotoğrafını paylaşarak tepki gösterirken CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise Kaya'nın bu paylaşımının yalan olduğunu savunarak tepki göstermişti.

FOTOĞRAF DOĞRU ÇIKTI ÖZÜR GELDİ

AKP Genel Merkez MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Betül Sayan Kaya, dün akşam sosyal medya hesabından İmamoğlu'nun söz konusu görüntülerini paylaşmış ve "İBB başkanlığı öncelikle sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Kadınlar, yaşlılar, bebekler yollarda aç, susuz kalmışken balık keyfi yaparak belediye başkanlığı yapılmaz" ifadelerini kullanmıştı.

Bekaroğlu ise Kaya'nın bu paylaşımına "Türkiye'nin eski bir Bakanı, bir hanımefendi yalan konuşur mu, bu büyük yalanı söylerken biraz utanmaz mı? Dün gece restoran kapalıydı... Artık bunu herkes biliyor ama Bakan Hanım hala özür dilemiyor" açıklamalarıyla yanıt vermişti.

İmamoğlu'nun restoranda olduğunu doğrulaması üzerine paylaşımı silen Bekaroğlu, Betül Sayan Kaya'dan özür dileyerek "Sayın Betül Sayan Kaya ve herkesten özür dilerim. Gerçekten utandım. Ekrem Bey, saat 18.00-19.00 arası o restorandaymış" dedi.

Bekaroğlu, "Yanlış anlaşılmasın; ben kimse için değil, kendi hatam dolayıyla özür diledim. Ekrem Bey'in bir saatlik yemeğinde elbette bir sorun yok ama bu saate kadar bir açıklama yapılmalıydı, insanlar zor duruma düşürülmemeliydi" ifadelerini kullandı.