CHP'liler İzmir'de sokağa indi! KPSS protestosu

CHP'liler İzmir'de sokağa indi! KPSS protestosu

CHP İzmir Konak İlçe Gençlik Kolları, KPSS skandalına tepki göstermek için protesto düzenledi.

Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bugün toplanan CHP'li gençler, "Çaldılar, gençler izin vermedi, tek yol istifa" pankartı açıp, "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" sloganı attı.

KPSS'nin, bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavındakilerle aynı olması sonucu iptal edilmesi üzerine hükümete tepki gösteren CHP'li gençler adına basın açıklamasını Konak Gençlik Kolları Başkanı Okan Uslu okudu.

Uslu şunları söyledi:

"YILLARDIR SORULARI ÇALMAKTAN VE ÇALDIRMAKTAN GERİ DURMADINIZ"

'Emeğiniz emanetimiz' dediniz, yıllardır soruları çalmaktan da çaldırmaktan da geri durmadınız. Gençliğin emeğini gasp etmek hangi kitapta, hangi yasada yazar? Gelecek gençlerin eseri olacakken hangi dayanağa göre hareket ediyorsunuz? Soruları çalmak ya da çaldırmak en kolay iştir. Peki adalet sadece bir isim olarak mı kalacak? Malum yayınevi ile hangi siyasetçinin bağı var? Ama biz söyleyelim 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklamadığınız gibi, bunu da açıklamaya cesaret edemeyeceksiniz.

"KPSS, ÖSS, ALES, ASKERİL İSE, YDS TÜM SINAV SORULARI ÇALINMIŞTIR"

İlçelerde yapılmayan, sadece merkezdeki sınavlar için on binlerce genç o kadar yol parası verdi. İki sınav arasında dışarıda yemek yedi. Bu gençlerin masrafları ne olacak? Aylardır ne ailesinin ne de arkadaşlarının yüzünü görmeden dört duvar arasında ders çalışan gençlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Bu gençler sizi bir özür ile affetmeyecekler. Gençlerin umutlarını, hayallerini ve geleceklerini çalanlar yargı önünde hesap verecek. Yurt yapmamak yetmedi, işsiz bırakmak yetmedi, mülakatta elemek yetmedi. Beş yıl önce polis akademisi bir çalıştay düzenledi. Bitiminde 'FETÖ'nün analizi' adlı rapor çıktı. Polis raporunda KPSS'de olanlar da analiz ediliyordu. FETÖ Terör Örgütü tarafından 2000-2013 yıları arasında KPSS, ÖSS, ALES, askeri liseler, YDS sınavları gibi ÖSYM koordinatörlüğünde yapılan tüm sınav soruları çalınmıştır.

"ÇALMAYA VE YAĞMALAMAYA DOYMADILAR"

Ne parayı çalmaya doydular ne de bu güzel ülkemin milli servetlerini yağmalamaya.. Göz nurumuz evlatlarımızın sorularını, gençlerimizin umudunu, devlet memuru olmak isteyen kıymetlilerimizin sorularını, velhasıl her şeyimizi çaldılar ve çalmaya devam ediyorlar. Çalmayı seviyorlar. Bakınız KPSS soruları çalındığı için iptal edilmedi. Soruların çalındığı ortaya çıktığı için iptal edildi. Farkı iyi anlayınız. Sınav soruları çalınarak Anayasa'daki liyakat, eşitlik ve sosyal adalet ilkeleri ihlal eden şahsım hükümeti tüm yapıyı çürüttü. Biz bu çürüyen yapıyı düzelteceğiz, düzeltmek zorundayız. Bizler birlik olarak bu çürüyen, yozlaşmış yapıyı düzelteceğiz, bu ülkeye adaleti getireceğiz. Toplumdaki huzuru barışı sağlayacağız.