CHP'liler ve Rasim Ozan Kütahyalı RTÜK üzerinden birbirine girdi

CHP'liler ve Rasim Ozan Kütahyalı RTÜK üzerinden birbirine girdi

RTÜK'ün tepkiler üzerine Beyaz TV'deki Beyaz Futbol programına Rasim Ozan Kütahyalı'nın sözleri üzerine para cezası verdi. Yaşanan olayın ardından ROK ve CHP'li isimler arasında sosyal medyada tartışma yaşandı.

Beyaz TV'nin fenomen programı Beyaz Futbol'da yorumculuk yapan Rasim Ozan Kütahyalı yine söylediği sözerle ve benzetmelerle gündeme geldi. ROK'un sözlerinin ardından RTÜK üyesi İlhan Taşçı ve CHP'liler tepki gösterince RTÜK harekete geçerek Kütahyalı'nın sözleri nedeniyle Beyaz TV'ye para cezası kesti.

RTÜK ÜYESİ TAŞÇI'YI HEDEF ALDI

Rasim Ozan Kütahyalı da verilen para cezası üzerine Ertem Şener ile kendisini savunan bir video çekerek RTÜK üyesi İlhan Taşçı'yı hedef aldı.

TAŞÇI: "BİLDİKLERİNİ MAHKEMEDE ANLATIR KİRLİ AĞIZ"

"Taşçı da ROK'a ithafen "Rasim Ozan Kütahyalı’ya bu videodaki sözlerinden dolayı tazminat davası açıyorum. Kazanacağım tazminatı  @CagdasYasamDD ve @KumpasDer e bağışlayacağımı şimdiden ilan ediyorum. 
Bildiklerini artık mahkemede anlatır kirli ağız!" ifadelerini kullandı.

 

Rasim Ozan Kütahyalı'ya bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan geldi. Tanal da yaptığı paylaşımlarda ROK ile ilgili şunları söyledi:

TANAL: "HALEN USLANMAMIŞ"

"ROK denilen şahsı, Beyaz TV’deki hakaretlerinden dolayı hem tazminata mahkum ettirdim hem de adli para cezasına çarptırıldı. 

Bu şahıs, parayı vermemek için avukatı aracılığıyla mahkemede “işsizim” demişti. Halen uslanmamış, RTÜK Üyemiz İlhan Taşçı’ya da sataşmış."

 

"TEHDİTVARİ KONUŞMALARINA DEVAM EDİYOR"

"İktidar yandaşı Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçekgillerin kanalında düzeysiz, hakaretamiz, tehditvari konuşmalarına devam ediyor. 

Kütahyalı’nın Boşnaklara yönelik ırkçı ve belden aşağı hakareti hala hafızalarda."