CHP'nin 11 büyükşehir belediye başkanından biri 'aday olmama' kararı aldı

CHP'nin 11 büyükşehir belediye başkanından biri 'aday olmama' kararı aldı

Yerel seçim yaklaşırken partilerde adaylık açıklaması peşi sıra gelirken CHP'nin 11 büyükşehir belediye başkanından birisinden tam tersi bir açıklama geldi. O isim aday olmama kararı aldığını duyurdu.

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada yeniden başkan aday olmayacağını duyurdu.

"ADAY OLMAMA KARARI ALDIM"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün X hesabından yaptığı paylaşımda 'aday olmayacağını' şu sözlerle duyurdu:

"Çok kıymetli hemşerilerim 1999 yılında Muğla Belediye Başkanlığıyla başlayan ve 2014 yılında büyükşehir belediye başkanlığıyla devam eden 3 dönem il, 2 dönem büyükşehir belediye başkanlığı görev sürecimi 2024 yerel seçimleri ile noktalamak amacıyla önümüzdeki seçimlerde aday olmama kararı aldım.

"REFAH BİR TÜRKİYE, MUTLU BİR MUĞLA'DA BİRLİKTE YAŞAMAK DİLEĞİYLE"

Başta hangi partiye gönül vermiş olursa olsun bu fırsatı ve görevi bana veren tüm hemşerilerime, bu onuru beş dönem yaşatan kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP'mize, desteğini hep yanımda hissettiğim eşim ve çocuklarıma, yol ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

2024 yerel seçimlerinin ülkemize ve Muğla'mıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında da aydınlık ve refah bir Türkiye, mutlu bir Muğla'da birlikte yaşamak dileğiyle saygı ve şükranlarımı sunuyorum"

ekran-goruntusu-2023-11-28-205803.png

OSMAN GÜRÜN KİMDİR?

Osman Gürün 1948 yılında Muğla’da dünyaya geldi.

İlkokulu Muğla Atatürk İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu İzmir Buca Ortaokulu'nda, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde okudu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 1972 yılında mezun oldu. Aynı fakültede uzmanlık eğitimi almaya başladı. 1976 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak mezun oldu.

Meslektaşı Gülsün GÜRÜN ile evlendi. 1978 yılında Elektronik Haberleşme Mühendisi olan oğlu Şahi GÜRÜN, 1980 yılında da Endüstri Mühendisi olan kızı Şebnem GÜRÜN dünyaya geldi. Osman Gürün’ün Eda ve Ali adında iki torunu var.

kapak-190538.jpg

1979 yılına kadar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı'nda Baş Asistan olarak çalıştı. 1979 yılında memleketi Muğla'ya gelerek şehrin tek ortopedisti olarak çalışmaya başladı. 1979 yılından 1996 yılına kadar Muğla SSK Hastanesi’nde çalıştı. 1996 yılında Muğla SSK Hastanesi’nden ayrılarak Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nin kuruluşunda görev aldı ve 1997 yılında emekli oldu.