CHP'nin bir ilde daha adayı belli oldu

CHP'nin bir ilde daha adayı belli oldu

CHP'nin Malatya adayı belli oldu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için o isim üzerinde karar kılındı.

CHP yönetimi yerel seçimlerde yarışacak adaylarını belirlemek üzere toplandı. CHP'nin Malatya adayı da bu toplantıda belli oldu.

CHP yönetimi bugün 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için kalan adaylarını belirlemek üzere toplandı. Çankaya, Kadıköy gibi partinin kalelerinin yanı sıra Malatya gibi daha zayıf olduğu bölgelerde yarışacak isimler bu toplantılarda belli olacak.

MALATYA ADAYI VELİ AĞBABA

CHP yönetiminin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı için Malatya Milletvekili Veli Ağbaba üzerinde karar kıldı. Uzun yıllardır partide Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Veli Ağbaba, kurultay sürecinde Özgür Özel'in en büyük destekçilerindendi. Ağbaba, kurultaydan sonra parti yönetiminde görev almadı.

ekran-goruntusu-2024-02-12-182523.png

VELİ AĞBABA KİMDİR?

3 Nisan 1968’de Malatya’da doğan Veli Ağbaba, 24, 25 ve 26. Dönemde CHP Malatya Milletvekili seçildi, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği yaptı. Genel Başkan Yardımcılığı görevini 8 Mayıs 2014 tarihinden 2023 Mayıs seçimlerine kadar sürdüren Ağbaba, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde CHP Malatya milletvekili olarak meclise girmiştir. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP Malatya milletvekili olarak meclise girmiştir.