CHP’nin ikinci durağı belli oldu

CHP’nin ikinci durağı belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Haydi Meydana” sözüyle duyurduğu ilki Mersin’de 4 Aralık’ta düzenlenecek mitingin ikinci durağı belli oldu.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) büyük mitinginin ilkini Mersin’de düzenleyecek. Mitingin hazırlıkları sürerken CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldız, ikinci mitingin Kocaeli’de düzenleneceğini açıkladı.

KOZ haber sitesinden Mevlüt Can Özçelik’in aktardığına göre, CHP İzmit İlçe Danışma Toplantısı’nda konuşan Yıldızlı partisinin ikinci mitinginin Kocaeli’de olacağını ifade etti.

Yıldızlı konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“Bir arkadaşımız ‘çok büyük gıda sıkıntısı olacak’ dedi. Herkes çözüm bekliyor. Ama bunlar yağmurda ıslandıkları ile birlikte yürümeye devam ediyor. Biz diyoruz sahaya inin. Biz size hasret değiliz sahaya ininde esnaf ne yapıyor diye bakın. Ben senle yürümeye meraklı değilim. İn esnafın çiftçinin haline bak. Önerilere dikkat etmeleri gerekiyor. Sıkıştıkça PKK terör örgütü. Anında örgütlü olma şansınız var. Cumhuriyet’in 2. yüzyılında her zamankinden daha fazla birliğe ihtiyacımız var. İktidar çok yakın bize, iktidar gözüküyor. Eksiğimiz olabilir eleştiriye de açığız. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Hafta sonu Mersin’de mitingimiz var. Buna çevre illerden katılım olacak. 2. mitingin de Kocaeli’de olması için söz kıydık. Bunun altyapısı yapılacak ve 2. miting Kocaeli’de olacak”