CHP'nin kalelerinde adaylar belli oldu! İşte Kadıköy ve Çankaya adayları

CHP'nin kalelerinde adaylar belli oldu! İşte Kadıköy ve Çankaya adayları

CHP'nin kaleleri olan Çankaya ve Kadıköy ilçelerinde belediye başkan adayları belli oldu.

CHP, bugün de yerel seçim mesaisine yoğun bir şekilde devam etti. Parti MYK'sı ve akabinde PM toplantısında geri kalan belediye başkan adayları belirlendi.

Uzun süredir merakla beklenen ve CHP'nin kaleleri olarak görülen ilçelerde de adaylar netleşti. Partinin Çankaya ve Kadıköy adayları belli oldu.

ekran-goruntusu-2024-02-12-204911.png

CHP KADIKÖY ADAYI MESUT KÖSEDAĞI KİMDİR?

CHP'nin Kadıköy adayı Mesut Kösedağı oldu. Peki Mesut Kösedağı kimdir?

Mesut KÖSEDAĞI, 1984 yılında Sivaslı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Kamu Yönetimi alanında lisans derecesini aldı. 2018 yılında Marmara Üniversitesi’nde Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Siyasete 2000 yılında CHP Kadıköy Gençlik Kolu’na üye olarak adım attı. 2004 yılında Kadıköy Gençlik Kolu Başkanlığı’na seçildi ve ardından 2005’te İstanbul İl Gençlik Kolları Yöneticiliği görevini üstlendi. 2007-2010 yılları arasında CHP Kadıköy Ana Kademe Yöneticiliği görevini yürüttü. 2014 yılında yapılan ön seçimlerin ardından Kadıköy Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini üstlendi. 2019 Yerel Seçimleri’nde ise İstanbul’u tekrar kazanan ekibin bir parçası olarak görev aldı. Bu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sekreterliği ve daha sonra CHP Grup Sözcülüğü görevlerini üstlendi.

Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olan Mesut KÖSEDAĞI, İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bir çocuk babasıdır.

ekran-goruntusu-2024-02-12-204928.png

CHP ÇANKAYA ADAYI HÜSEYİN CAN GÜNER KİMDİR?

CHP'nin Başkent Ankara'nın kalbi olan Çankaya'da da adayı belirlendi. O isim ise Hüseyin Can Güner oldu. Peki Hüseyin Can Güner kimdir?

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Hüseyin Can Güner, Ankara İl Gençlik Kolları üniversite komisyonu, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesi ve CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolu’nda çalışmalar yürüttü. 2013-2014 yıllarında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı, 2018-2020 yılları arasında Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Çankaya İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2014-2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonu’nda, 2020-2023 yılları arasında da CHP’yi temsilen Seçim Kurullarında görev aldı. Bu sırada aktif olarak Avukatlık mesleğini yapmaya devam etti.

İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu üyeliği yapan Hüseyin Can Güner Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.