Cumhur İttifakı, Bülent Arınç yüzünden birbirine girdi

Cumhur İttifakı, Bülent Arınç yüzünden birbirine girdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, TBMM eski Başkanı AKP'li Bülent Arınç'ın açıklamalarına yanıt verdi.

AKP'nin kurucularından eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, dün DW Türkiye'ye röportaj vermiş, Sinan Ateş cinayetine ilişkin konuşan Arınç, "Yapabileceğim tek şey onun hakkında bir Fatiha okumaktı, Yasin okumaktı. Bunu da yaptım. Bunun dışında bir yorum yapmayı çok şeyler bilsem de doğru bulmam. Çünkü birilerinin hedefi olmak istemem" demişti.

Arınç'ın sözlerine MHP'den yanıt geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın attığı tweetler ile Arınç'a tepki göstererek şöyle dedi:

"PİŞKİNLİK, ŞIMARIKLIK..."

1-Türk siyasi hayatında bazı binbir surat tipler vardır. İlk akla gelen isim ise Bülent Arınç'tır.Bülent Arınç her renkli her şeydir, herkesle fotoğraf çektirecek, her dalda oynayacak tıynettedir. Pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, kibir ve yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir.

"GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ KOZMİK ODASINA FETÖ'YÜ SOKMAKLA MARUF"

2- Genelkurmay Başkanlığının kozmik odasına FETÖ’yü sokmakla maruf, Arınç henüz FETÖ ile yaptığı işbirliğinin hesabını bile vermedi. Bu konuda derin bir yarası var ki FETÖ ile mücadelede tavizsiz duran, kendisini sık sık silkeleyen MHP'den gocunduğunu her vesileyle belli ediyor.

"TAM BİR FETÖ'CÜ TAKTİĞİ..."

3-Arınç; öylesine muhteris ve egoist ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir yandan destek veriyor gibi görünürken, diğer yandan Cumhur İttifakının tutarlı ortağı MHP'ye saldırarak bozgunculuk yapıyor. Tam bir FETÖ'cü taktiği…

"KRİPTO TÜRKLÜK DÜŞMANLARININ EN AZILILARINDAN"

4-Biz Bülent Arınç'ı iyi tanırız. O; kindar ve içinden pazarlıklı siyasetçi tipine çarpıcı bir örnek. Üstelik politika sahnesinde millî görünüp gayrimillî unsurlara hizmet veren kripto Türklük düşmanlarının en azılılarından...

"CUMHUR İTTİFAKINI SABOTE ETMEKTEDİR"

5- Bülent Arınç’ın fevkalade tehlikeli açıklamaları, Cumhur İttifakının ortağı Ak Partinin bugünkü politikalarına ters düşmektedir. Bu haliyle Arınç Cumhur İttifakını sabote etmektedir.

"ELİNİ ETEĞİNİ VE ÇATAL DİLİNİ POLİTİKADAN ÇEKMELİ"

6(son)-Bülent Arınç’ın, kendi ayağına kurşun sıkan malum sözleri, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan mahfilleri sevindirmiştir.
Bülent Arınç içinde yer aldığı camianın selameti için elini eteğini ve çatal dilini politikadan çekmelidir.