Cumhurbaşkanı adayı İnce: TRT'nin sadakasına ihtiyacımız yok

Cumhurbaşkanı adayı İnce: TRT'nin sadakasına ihtiyacımız yok

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Aydın'da miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada, ''Hergün bağıran çağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecek vaat eden bir cumhurbaşkanı olacağım.  Bu besleme TRT var ya hepimizin elektrik faturalarından pay gidiyor bunlara. Beni veriyor 5 dakika Erdoğan'ı veriyor 500 dakika. TRT'nin sadakasına ihtiyacımız yok'' dedi

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Aydın'da yurttaşlara sesleniyor

İşte İnce'nin açıklamalarından satırbaşları:

Efeler diyarı Aydın zeybekler diyarı Aydın hoşgeldiniz safalar getirdiniz. Bugün size 24 Haziran'daki seçimde en büyük rakibimi yarıştığım rakibimi açıklayacağım. Benim rakibim promter.  O yazıları camdan okur ben candan .

Zeytine 1 lira zeytinyağına 1.5 lira destek olalım diyorum. Çiftçiye mazotu 3 liraya verelim. En düşük emekli maaşını 1.500 lira yapalım diyorum. Ama Erdoğan kavga ediyor. Ben kimseden aşşağı kalmam cevabı da yapıştırırım. öylerim

Ben nanoteknoloji diyorum o Bay Muharrem diyor. Gel 16 yılda bu memleketin canını nasıl okudun onu tartışalım. Diploması olmayan bay ekonomist istediğin TV'de gel tartışalım. 

O generalin apoletlerini sökeceğim dedim. Erdoğan orada konuşurken TSK'nın kahramanlığını bayrağını söylemiyor. Muharrem İnce'ye çırak diyor. General de onu alkışlıyor. Erdoğan bana o sökeceğin apoleti Apo'ya mı takacaksın demiş. Erdoğan sen Balyoz ve Ergenekon'da söktüğün apoletleri FETÖ'ye mi taktın?

Recep efendi seni uyarıyorum her kuşun eti yenmez. Haddini bileceksin. 

Madem askerleri çok seviyordun da Kuzey Irak'ta Amerikan askerleri Türk askerlerinin kafasına çuval geçirirken neden ses çıkarmadın?  

Hergün bağıran çağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecek vaat eden bir cumhurbaşkanı olacağım.  

Bu TRT var ya bu besleme TRT… Hani hepimizin parası var onda. Hepimizin elektrik faturalarından pay gidiyor bunlara. Anayasa da tarafsız olması gerektiği söyleniyor. Bana veriyor 5 dakika, Erdoğan’ı veriyor 500 dakika… TRT’de kanundan kaynaklanan konuşma süresi var. Kanunda öyle yazıyor. Muharrem İnce’nin 10’ar dakikalık iki tane konuşma hakkı var. Şimdi beni arıyorlar 10’ar dakikalık kanundan kaynaklanan gel bu konuşmanı yap. Aydın’dan ilk kez açıklıyorum. Alın sizin olsun. Size soruyorum bu konuşmayı yapmaya gerek var mı? (Hayır sesleri) Çıkarın o zaman telefonları yayını siz yapacaksınız canlı yayın. TRT’nin sadakasına ihtiyacımız yok.

Sevgili Erdoğan sen Soma'da teklemenen madenciyi aradın mı? Aramızda insanlık farkı var. 

Erdoğan her gittiği yerde CE-HA-PE diyor, Türkçe'de 'Ha' yok 

Erdoğan Büyük Orta Doğu projesinin eş  başkanı. Ben büyük  ve güçlü Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olmak istiyorum

Erdoğan madem sen millisin 1 Mart tezkeresine neden evet dedin?

Erdoğan hemen hemen aynı maaşı aldık ben gariban oldum sen nasıl zengin oldun? Bana gariban diyor ama ben dünyanın en zengin insanıyım. Ben insanları Türk Kürt diye ayırmam. Alevi Sünni diye ayırmam. Ben insanları sağcı solcu diye ayırmam . İmam Hatipleri kapatmam söz konusu değil. 1 buçuk milyon imamhatipli çocuğumuz işsiz. 

Sen çocuk sayısının peşindesin ben çocuk bezindeki KDV'nin peşindesin. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığında asla mülakat olmayacak

OHAL'i hemen kaldıracağım.  Muharrem İnce söyledi Erdoğan'ın aklı başına geldi. 

Türkiye'de elbise üretiliyor. İtalya'ya götürüyorlar. Bir marka basıyorlar. Kaç katı fazla paraya bize geri satıyorlar 

Gençleri eğitmek adına yurtdışına göndereceğiz. Özgür olacaklar. Cumhurbaşkanı'nı eleştirdiler diye gözaltına alınmayacaklar. Wikipedia'yı hemen açacağız  Sorgulayan gençler olacak. Bu çocuklar okurken onları motive etmek için 19 Mayıs ve 29 Ekim'de gençlik bursu vereceğiz.

15 senede sizlerden toplanan vergi 865 milyon dolar, 60 milyon dolar da özelleştirme yaptılar. Bunun üstüne bir de 323 milyardolar borç yaptılar. Yani trilyon dolarlar var. Bu paralayı ne yaptınız? Bu paralar nerede biliyor musunuz? Kaçırdılar. 

Demirel'in köprüsünden bayramda geçerseniz bedava. Erdoğan'ın yaptırdığı köprüden geçerseniz parayla. Demirel'in köprüsünden geçersen 11 lira. Erdoğan'ın yaptığı köprüden geçersen 114 lira ödüyorsun. Demirel'in köprüsünden geçersen para devlet kasasına, Erdoğan'ın yaptığı köprüden geçersen para yabancılara gidiyor. Sen nasıl yerli ve millisin?  

Samsun'da gençlerin verdiği bisiklete bindim. Gençleri kırmadım. Zeybek oynadım. Fotoğraflarımı camiye montajlamışlar. 

Erdoğan her evde buzdolabı var diyor. Senden önce biz yiyeceklerimizi ağaç kovuğunda mı saklıyorduk? Buzdolabı 40 yıldır var bu memlekette. Sen buzdolabının içini boşalttın. Et gitti dert geldi 

Sen eğer geçmediğin köprye geçme garantisi verirsen, uçmadığın havalimanına uçma garantisi verirsen ve bunları dolar üzerinden yaparsan batarsın.