Cumhurbaşkanı adayı İnce: Türkiye'de 81 milyon mahkemelere güvenecek

Cumhurbaşkanı adayı İnce: Türkiye'de 81 milyon mahkemelere güvenecek

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Bursa'da miting programı çerçevesinde konuştu. İnce burada yaptığı konuşmada, ''Seçilir seçilmez OHAL'İ kaldıracağız. Türkiye'de 81 milyon mahkemelere güvenecek.  Demirden betonden köprü yapmak kolay ben gönüllere köprü yapıyorum'' ifadelerini kullandı

İşte Muharrem İnce'nin konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan her zaman olduğu gibi bugün bana demiş ki çırağa devlet teslim edilir mi? Aldatılan adama devlet teslim edilmez. Seni Obama aldatmış Putin aldatmış, Barzani aldatmış Apo aldatmış Gülen aldatmış...  24 Haziran akşamı kimin gülüp kimin ağladığını göreceğiz. 

Seçilir seçilmez OHAL'İ kaldıracağız. Türkiye'de 81 milyon mahkemelere güvenecek.  Demirden betonden köprü yapmak kolay ben gönüllere köprü yapıyorum.

Demirel'in yaptığı köprüden 11 liraya geçiyoruz da senin yaptığın köprüden neden 114 liraya geçiyoruz? Sarayı marayı geçin evimizde otururuz. Üç günlük dünyada ne gerek var israfa şatafata.

Erdoğan bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Ben insanları Türk Kürt diye ayırmadım. Alevi Sünni diye ayırmadım. Kadın erkek diye ayırmadım. Benim gönlüm zengin. Onun için dünyanın en zenginiyim ben.       

Şehitlerimizi bile böldü. 15 Temmuz şehitlerinin yakınları farklı sosyal haklara sahip, diğerleri başka haklara. Cumhurbaşkanı olduğumda sağ-sol yok. Hepinizin Cumhurbaşkanı olacağım. 

Gözünüz aydın AKP'den Suriyeli bir milletvekiliniz olacak. Çiftçiye mazot 3 lira dedim. Esnafın borçlarını yeniden yapılandıracağım dedim. Gençlere 500'er lira gençlik ve cumhuriyet bursu alacaksınız dedim. Her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gidecek dedim. Bunlar benim ve kadromun sözüdür  

Emeklilikte yaşa takılanlar, 30 sene prim ödemişsin. Sen gereğini yapmışsın. Şimdi devlet gereğini yapacak. 

Kamu ihale kanunu 180 kere değiştirdiniz. Niye? Bu ne demektir biliyor musunuz? Devlet 100 liraya yaptıracağı işi 200 liraya yaptırıyor. 

Gençleri iyi eğiteceğiz. En iyi mühendisler bizim olacak. Onları kindar nesil olarak yetiştirmeyeceğiz. Size söz veriyorum o sarayda oturmayacağım. Benim evim bana saray gibi geliyor. Bir insanı hayatında 3 kişi kıskanmaz. 1 Annesi 2 Babası 3 Öğretmeni  Bu ülkenin çocukları Erdoğan ve İnce'den daha değerli        

Benim gücüm 29” diyen İnce, “29 ne biliyor musunuz? Türkiye’nin yaş ortalaması. Avrupa’da yaş ortalaması 40. Bundan büyük güç olur mu? Bu ülkenin en büyük gücü gençler. Onları iyi eğiteceğiz. Kindar nesil değil, ileriyi gören nesil yetiştireceğiz. Dindar nesil yetiştirilmesine hiçbir itirazım yok. O ailenin kararı. Ama asla kindar nesil olmaz. Bu vatana ihanettir” dedi.