Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasındaki savaş daha da şiddetlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasındaki savaş daha da şiddetlenecek

"Gökçek, Erdoğan'a karşı 1-0 önde; savaş daha da şiddetlendi"

Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa söylentileri sonrasında, istifa etmemesiyle ilgili olarak, "Erdoğan-Gökçek maçında ilk raundu Melih Gökçek aldı. AKP lideri Erdoğan, onu Kadir Abi’sine benzetti; başını hemen uzatacağını sandı. Ama Bay Gökçek siyasette Erdoğan’dan daha eskidir. Erdoğan solda sıfır iken o Keçiören Belediye Başkanı olmuştu bile. Çünkü Bizans Oyunları'nı iyi bilir. Bu yüzden de hep belge, bilgi dosyaları oluşturmuştur. Kendinden güçlülerin karşısına arşivi ile çıkar" dedi.

Zelyut'un "Gökçek 1-0 önde" başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Erdoğan-Gökçek maçında ilk raundu Melih Gökçek aldı. AKP lideri Erdoğan, onu Kadir Abi’sine benzetti; başını hemen uzatacağını sandı.

Ama Bay Gökçek siyasette Erdoğan’dan daha eskidir. Erdoğan solda sıfır iken o Keçiören Belediye Başkanı olmuştu bile. Çünkü Bizans oyunlarını iyi bilir. Bu yüzden de hep belge, bilgi dosyaları oluşturmuştur. Kendinden güçlülerin karşısına arşivi ile çıkar.

O görüşmeden sonra, Erdoğan’ın yumuşadığını gördünüz. Önceki “Ben ne dersem o olur!” tavrını bıraktı. Uzlaşarak çözelim bu işi demeye başladı.

Yani Gökçek, yenilmez armadanın kaptan köşkünde bir delik açtı.

Abdullah Gül gibi, Bülent Arınç gibi bir işaretle çöpe atılmayacağını ispat etti.

Ve bu ikilinin savaşı daha da şiddetlendi.