Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tüm dünyayı harekete geçmeye davet ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı tüm ülkeleri harekete geçmeye davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı tüm ülkeleri harekete geçmeye davet etti. Erdoğan, "Tüm uluslararası kurumları harekete geçirmek için gereken girişimleri hemen başlattık. Kudüs’te, Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik alçak saldırıların derhal durdurulmasını istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile tüm ülkeleri İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı harekete geçmeye davet etti. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Kudüs’teki saldırının muhatabı, oradaki kardeşlerimizle birlikte Mekke’de Kâbe’yi tavaf eden, Medine’de Peygamber’in huzurunda bulunan her Müslümandır. Bu saldırının muhatabı İstanbul’da, Diyarbakır’da, Bağdat’ta, Kahire’de, İslamabad’da, Cakarta’da, Kuala Lumpur’da, Bakü’de, Saraybosna’da yaşayan Müslümanların her biridir.

"KUDÜS'ÜN ONURUNU KORUMAK HER MÜSLÜMANIN BOYNUNUN BORCUDUR"

İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı İsrail’in Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e ve Filistinlilerin evlerine yönelik saldırılarına karşı etkili şekilde harekete geçmeye davet ediyorum. Mukaddes şehir Kudüs’ün onurunu, şerefini, izzetini, haysiyetini korumak her bir Müslümanın boynunun borcudur. Kudüs’ü ve Müslümanları koruyamayan bir dünya; kendi kendine ihanet etmiş, kendi kendini imha edecek bombanın pimini çekmiş demektir.

"ALLAH MAZLUMLARIN VE MAĞDURLARIN YARDIMCISIDIR"

Türkiye olarak, her zaman olduğu gibi bugün de Kudüs’teki kardeşlerimizin ve Filistin coğrafyasındaki tüm Müslümanların yanındayız. Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere, konuyla ilgili tüm uluslararası kurumları harekete geçirmek için gereken girişimleri hemen başlattık. Kudüs’te, Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik alçak saldırıların derhal durdurulmasını istiyoruz. Filistinlileri evlerinden etmeye ve yurtlarından çıkarmaya yönelik her türlü doğrudan ve dolaylı baskıların sona erdirilmesini bekliyoruz. Allah mazlumların ve mağdurların yardımcısıdır."