Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatıyla MKYK listesine giren tek isim belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatıyla MKYK listesine giren tek isim belli oldu

Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesi merak edilirken, Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatı devam edip aynı anda 100 kişilik MKYK listesine giren tek isim Korkmaz Karaca olduğu açıklandı.

AK Parti'de 7. Olağan Büyük Kongre bugün yapılıyor. Kongrenin sloganı "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlendi. Kongre alanına gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre salonunun dışındaki partililere seslendi.

Erdoğan, "Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu değil 75 kişilik bir MKYK ile devam edeceğiz. Ayrıca yedek olan 35 kişi de yedek olarak kalmayacak onlarda aynen asıl üyeler gibi çalışacaklar." dedi.

Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesi merak edilirken, Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatı devam edip aynı anda 100 kişilik MKYK listesine giren tek isim ise Korkmaz Karaca oldu. 

Twitter hesabından paylaşım yapan Karaca, "Mevcut görev ve sorumluluklarımıza devam ederek , yepyeni bir heyecanla , yeni bir sorumluluk daha üstleniyoruz. Allah Mahçup etmesin." diye yazdı. 

285431-576x546.png