DEM Parti'den Devlet Bahçeli'ye 'Sinan Ateş' çağrısı

DEM Parti'den Devlet Bahçeli'ye 'Sinan Ateş' çağrısı

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'ndan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye dikkat çeken 'Sinan Ateş' çağrısı geldi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Hakkari Belediyesine kayyum atanmasını destekleyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi.

Bahçeli'nin ülkedeki demokrasi güçlerine hakaret etmeden yaptığı herhangi bir konuşma olmadığını söyleyen Hatimoğulları, Bahçeli'den ''Sinan Ateş cinayetini açıklamasını'' istedi.

Partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan DEM Partili Hatimoğulları, Hakkari'ye kayyum atanmasını savunan Bahçeli'yi demokrasi üzerinden demagoji yapmakla suçladı. ''Bahçeli'nin kayyumu meşrulaştırmak yerine Sinan Ateş cinayetini açıklamasını'' isteyen Hatimoğulları, şunları söyledi:

"KÜFRETMEDEN DURAMIYOR"

"İktidarın küçük ortağı çıktı ve saatlerce bizimle ilgili konuştu, ki Bahçeli zaten DEM Parti'ye Kürt halkına bu ülkedeki demokrasi güçlerine, solculara, devrimcilere küfretmeden dayanamıyor. Hakaret etmediği bir konuşma dahi yok. O dil o üslup zaten bu kürsüye yakışmaz. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Ve kayyum için 'yasaldır' diyor.

"EY KÜÇÜK ORTAK!"

Demokrasi üzerinden demagoji yapıyor ve demokrasi dersi vermeye kalkıyor. Ey küçük ortak, ey AKP’nin kayyumu ortak sana kalsa AYM’yi de kapatacaksın ne demokrasisi ne insan hakları sen bunları nasıl ağzına alabiliyorsun? Nasıl bunlardan bahsediyorsun bunlara bu kadar uzak olan bir anlayış olarak."

"SİNAN ATEŞ CİNAYETİNİ AÇIKLAYIN ÖNCE"

Bahçeli'ye "Sinan Ateş cinayetini açıklayın önce bu kürsüden" diye seslenen Hatimoğulları, "Bize laf atacağınıza bize hakaret edeceğinize, kayyumu meşru göstermeye çalışacağınıza, yasaldır diyecek kadar ileri gitmenize, yasaları çiğneye çiğneye bunu söyleyeceğiniz yere yapacağınız şey Sinan Ateş cinayetini çıkıp açıklamaktır. Bu karanlık yapı yani sizler asla demokrasiden bahsedemezsiniz" ifadelerini kullandı.