Deniz Baykal'ın ameliyatına oğlu da katıldı!

Deniz Baykal'ın ameliyatına oğlu da katıldı!

Deniz Baykal'ın oğlu Ataç Baykal babasının ameliyatına katıldı. Oğul Baykal operasyonun detaylarını ve babasının sağlık durumununu anlattı.

Söznü'nün haberine göre CHP’nin önceki genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fransa dönüşünde hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde Baykal’ın bir damarında pıhtı tespit edildi ve tıkanan damarı için anjiyoya alındı.

Operasyona Baykal’ın hekim olan oğlu Ataç Baykal da katıldı.

Prof. Dr. Ataç Baykal operasyonun ardından babası Deniz Baykal’ın sağlık durumunu Sözcü’ye şöyle anlattı; “Babamın beyin damarında pıhtı atmış, çok ciddi bir durumdur. O başarılı bir operasyonla temizlendi. Dolayısıyla beyindeki kansızlık ortadan kalktı. Şu anda durumu takip ediliyor. Kısa sürede kendisini toparlayacağı görülüyor. Müdahalenin tam zamanında yapılması ve pıhtının çıkartılması, darlık olan yere stent takılmasıyla sorun büyük ölçüde atlatıldı. Bacak hareketleri de gayet iyi” dedi.

BİR SÜRE HASTANEDE KALACAK

Oğul Ataç Baykal sözlerini şöyle sürdürdü “Babamın hastaneden çıkarılması konunuda acele etmeyeceğiz. Çünkü burada sağlık durumu yakından takip ediliyor. Kan sulandırıcılar veriliyor. Beyin damarında pıhtı atması her zaman ciddi bir sorundur. Zamanında müdahale ile bu sıkıntı önemli ölçüde aşılmış durumda. Müdahalede bulunan arkadaşlarımıza, hastane personeline, durumuyla yakından ilginen herkese teşekkür ediyorum”