Deniz Baykal'ın oğlundan Ahmet Hakan'a Kılıçdaroğlu mektubu! "Gereğini yapıyor" Abdülkadir Selvi'yi böyle yalanladı...

Deniz Baykal'ın oğlundan Ahmet Hakan'a Kılıçdaroğlu mektubu! "Gereğini yapıyor" Abdülkadir Selvi'yi böyle yalanladı...

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Aytaç Baykal'dan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Baykal arasında geçen görüşmeye dair çarpıcı açıklamalar geldi.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın oğlu Aytaç Baykal dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Yandaş Hürriyet yazarlarından AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "gereğini yapıyor" diye adlandırdığı Abdulkadir Selvi'nin haber için 'uydurma' diyen Aytaç Baykal, Ahmet Hakan'a mektup gönderdi. 

"DENİZ BAYKAL'IN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEĞİ TAMDIR"

Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sonrası yapılan haberi 'düzelten' Aytaç Baykal, mektupta "Bazı eski CHP’liler, AKP’nin himayesinde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu karalama kampanyası yürütüyorlar. Bu kendi tercihleridir" ifadelerini kullandı ve "Deniz Baykal'ın Kılıçdaroğlu'na desteği tamdır" dedi.

İşte Aytaç Baykal'ın yazdığı mektup: 

"Ahmet Bey merhabalar.

Ben Ataç Baykal.

Babam Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeyle ilgili gazetenizde malum nedenlerle yazılan uydurma bir habere açıklık getirmek için yazıyorum size.  
Kemal Bey’in ziyaretine Levent Gök ile birlikte ben de aracılık ettim çünkü babamın yapmayı özellikle istediği bir görüşmeydi.

Fotoğraf çekilmesini sadece ben talep ettim ve bunun için de elbette babama sorarak onayını aldım, aksi düşünülemez zaten. Benden önce kimsenin fotoğraf çekelim diye bir talebi olmadı.

Son derece sıcak ve neşeli geçen bir görüşmede fotoğraf çekilmesine karşı çıkılması için nasıl bir gerekçe olabilir ki zaten.

Babamın yüz ifadesi rahatsızlığı nedeniyle sürekli ciddi, hatta sert. Fotoğraf çekildiği anda da önündeki acıbadem kurabiyesine odaklanmış.

Birkaç fotoğraf çektim. Kemal Bey’in yanında oturan annemin de onayıyla bu fotoğraf basın için seçildi.    

Sizin de tespit ettiğiniz gibi çok olumlu ve babamı da çok mutlu eden bir görüşme oldu. Kendi ifadesiyle, ‘seçim sürecinde ben de görev almak istiyorum’ dedi.

Ayrıca Kemal Bey ayrılırken mutlaka iade-i ziyarette bulunma arzusunu da belirtti.

Bazı eski CHP’liler, AKP’nin himayesinde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu karalama kampanyası yürütüyorlar. Bu kendi tercihleridir.

Ancak bunu son derece yakışıksız bir şekilde Deniz Baykal üzerinden yapma gayretini bıraksınlar artık. Deniz Baykal’ın CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na desteği tamdır.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum:

Deniz Baykal’ın kendisi veya ailesinden herhangi biri için Kemal Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği talebinde bulunması akıl, mantık ve sağduyu ötesi bir iddiadır. Böyle bir iddiayı ortaya atan ya kötü niyetle yalan yazmaktadır ya da bunamıştır.

Teşekkürlerimle."