Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal'ın son sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. İbiş, "Deniz Baykal'ın şuuru kapalı, yaşamsal bulguları normal. Bu iyiye gidişe işaret. Ödem çözülme süreci devam ediyor. Beyin fonksiyonları iyiye gidiyor" dedi.

Ankara Üniversitesi RektörüErkan  İbiş, İbn-i Sina Hastanesi’nde tedavi görmekte olan CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. İbiş “Ödem çözülme süreci devam ediyor. Baykal’ın şuuru kapalı, yaşamsal bulguları normal. Beyin fonksiyonları iyiye gidiyor. Bu iyiye gidişe işaret” dedi.

‘SABIRLA BEKLEMEK LAZIM’

İbiş’in Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili şunları söyledi: “Deniz Bey’in şuuru kapalı. Beyin sapı fonksiyonları iyiye gidiyor. Beyin fonksiyonları güne gün daha iyiye gidiyor. Beynin toparlaması süreç alır, sabırla beklemek lazım. Elbette ki Deniz Bey'in genel destek, cihazlı solunum desteği ve beyin desteği tedavileri devam ediyor. Kendi solunumunu yapacak durumda ama arkadaşlar fazla yorulmamaları için destek uyguluyorlar. Lütfen bizim yazılı ya da kamera karşısındaki açıklamalarımız dışındaki bilgilere itibar etmeyin. Doğrusunu bizden alırsınız. Lütfen onlara itibar etmeyin. Biz her konuyu şeffaf bir şekilde paylaşmaya devam edeceğiz.
Cerrahi müdahale gerektiren bir endikasyon yok. Önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler olur değerlendirmek gerekir. Kafatasının açılan kısmının kapatılmasını dışarıda bırakırsak cerrahi müdahaleye gerek yok.
Her gün bir miktar daha olumlu bilgileri paylaşıyoruz. Şu ana kadar geçirilen süreç hiç uzun değil kısa bir süreç. Bunun günler aldığını hepimiz biliyoruz. Sürecin gelişmesini takip etmemiz gerekiyor. Bilinci kapalı olması uyutulmayla ilişkili değil. Kendi fizyolojik yapısıyla ilgili olarak bilinci kapalı. Uyutulma işlemi beyin fonksiyonlarını minimuma indirip kendisini toparlamasını sağlamak için”