Deniz Çakır'a, "Nitelikli hakaret" suçlaması... Çakır "Burası Arabistan mı?" sözünden yargılanıyor

Deniz Çakır'a, "Nitelikli hakaret" suçlaması... Çakır "Burası Arabistan mı?" sözünden yargılanıyor

İstanbul'da bir kafede başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Deniz Çakır'ın suçlaması, "Nitelikli harakete" döndü..

Oyuncu Deniz Çakır’ın Beşiktaş’taki bir kafeye gelen başörtülü kadın müşterilere hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada savcı mütalaasını açıklandı. Savcılık makamı, Çakır'ın “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan beraatini, “Nitelikli hakaret” suçundan ise suç duyurusunda bulunulmasını mahkemeden talep etti.
İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında tanıklardan Hande Selen Canar, olay günü Deniz Çakır ile kafede buluşmak için sözleştiklerini ve Çakır’ın kendisinden önce kafede olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

deniz-cakir-4.png
FOTOĞRAF TARTIŞMASI ÇIKTI
"Deniz Çakır ile diğer grup arasında fotoğraf çekme mevzusundan bir tartışma yaşandı. Müştekiler fotoğraflarının çekildiğini iddia ediyorlardı. Oysa biz kendi fotoğrafımızı çekiyorduk. Diğer taraf ‘neden çekiyorsunuz, çekemezsiniz’ gibi söylemlerde bulununca Deniz Hanım ‘neden sizi çekelim’ dedi. Ben hatta bir ara telefonumu gösterdim ‘sizi çekmiyoruz’ dedim. Müştekiler yeniden çekiyorsunuz diye söylenmeye başladı. İki taraf da olayı biraz büyüttü.”
"O SÖZÜ BİZE SÖYLEDİ"
Deniz Çakır’ın telefonunun kırılmasına ilişkin “Telefonun kırılmasına sebep olan hadise bir bakışmadan mı ya da anlattıklarının sonucu mu?” sorusu üzerine tanık Canar, “Olaydan dolayı sanık ‘ben sizi neden çekeyim’ diyerek telefonunu masaya vurup kırdı. Ayrıca ‘burası Arabistan mı, neden içki içmemize kızılıyor?’ gibi söylemlerde bulundu. Ancak bunu müştekilere değil bize söyledi” dedi.
SUÇU, NİTELİKLİ HARAKET
Tanıkların ifadelerinin ardından mütalasını açıklayan savcı, davaya konu somut olay değerlendirildiğinde “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunun oluşmadığını belirterek Çakır’ın bu suçtan beraatine, “Nitelikli hakaret” suçundan yargılanması için suç duyurusunda bulunulmasını istedi.
Mahkeme savcılık makamının mütalaasındaki iddialarına yönelik avukatların beyanda bulunması için bir başka tarihe ertelendi.