Denizli ayakta!  Üvey babadan 15 yaşındaki çocuğa taciz...

Denizli ayakta! Üvey babadan 15 yaşındaki çocuğa taciz...

Denizli'de meydana gelen olayda 15 yaşındaki üvey kızına istismarda bulunduğu iddia edilen M.A.D.'nin yargılandığı davada ilk duruşma gerçekleşti.

Denizli'de meydana gelen olayda 15 yaşındaki üvey kızına istismarda bulunduğu iddia edilen M.A.D.'nin yargılandığı davada ilk duruşma gerçekleşti.


Denizli’de Aralık ayında 15 yaşındaki kızı Ş.Z.Ş.’ye 4 yıldır üvey babası tarafından cinsel istismarda bulunduğunu iddia eden anne F.D., karakola giderek şikayette bulundu. Üvey baba M.A.D., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Pandemi, delillerin karartılmasında bir rol oynamayacağı ve kaçma şüphesi bulunmadığı sebebiyle üvey baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayın ilk duruşması da 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dün gerçekleşti. Davaya mağdur çocuk Ş.Z.Ş (15) ve annesi F.D. katıldı. Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu davada korona olduğu gerekçesiyle şüpheli şahıs M.A.D. katılmadı. Hakim tarafından mağdur ile annesi ve tanık ifadelerinin alınmasının ardından duruşma, tutuksuz yargılanan sanığın bir sonraki davaya zorla getirilmesine hükmedilerek 14 Eylül'e ertelendi.

Denizli’de kadın sivil toplum örgütlerinin anne ve kıza destek olduğu davada, annenin sözleri ise yürek burktu. Daha kızının 2 yaşındayken M.A.D. ile evlendiğini söyleyen anne F.D.; “Daha minicik bir çocukken geldi kızım üvey babasının eline. Amacımız bir yuva kurmak, çocuklarımıza kol kanat germekti. Evliliğimden şu anda 12 yaşında olan bir de oğlum dünyaya geldi. 13 yıllık evliliğim ile alakalı hiçbir sorunumuz da yoktu. Ancak kızıma yönelik üvey babasının yaptığı ve tesadüfen tanık olduğum olay, beni adeta yıktı. Kızımla konuşmamda 4 yıldır, elle babasının tacizlerine uğradığını, durumu ise korkusunda bana anlatamadığını söyledi. Olayı öğrenir öğrenmez karakola giderek şikayette bulundum. Bir baba, küçücük bir kız çocuğunu bunu nasıl yapar? Aklım ermiyor. İnanın düşündükçe kahroluyorum.  Çocuklara uzanan eller kırılsın, cezasız kalmasın. Adalete güveniyorum. Şu anda kızım gece korkuyla uyanıyor. Travma yaşıyor. Haftanın 3 günü psikolog desteği alıyor. Çocuğuma bunu yaşatmaya ne hakkı var? Allah da bu denli sapkın ruhları kahretsin" dedi.