Depremdeki göçükten çıkarılan 5 yaşındaki Serap Ela: "Ben çok ağırım ama"

Hatay'da Atatürk Caddesi üzerindeki enkazdan kurtarılan 5 yaşındaki Serap Ela'nın kendisini kurtaran görevlilere “Ben çok ağırım ama” diye seslenmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin yıkıma yol açtığı kentlerden Hatay’da çalışmalara aralıksız olarak devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye ekipleri, şu ana kadar 135 kişiyi enkazdan çıkardı. Atatürk Caddesi üzerindeki enkazdan kurtarılan 5 yaşındaki Serap Ela kendisini kurtaran görevlilere “Ben çok ağırım ama” diye seslenmesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

İBB, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bin 132 personel, 400 iş makinesi ve hizmet aracı ile bölgede. İBB'den yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, AFAD’ın yönlendirmeleri doğrultusunda, Hatay’da arama kurtarma ve yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hatay merkezde çalışmalar yapan ekipler, saatlerdir enkaz altında kalan 5 yaşındaki Serap Ela'yı kurtardı. Ela'nın enkaz altından çıkarıldığı anlarda, kendisini kurtaran görevlilere “Ben çok ağırım ama” diye seslenmesi etrafta bulunanları duygulandırdı.

Hatay’ın birçok noktasında kurtarma çalışmaları yapan ekipler, 2 yaşındaki Suriyeli Enite Hafmi ve Hatay merkezde bulunan ve çöken Nilüfer apartmanından 20 yaşındaki Ali Korkmaz’ı da kurtardı.

42 SAAT SONRA KURTARILDI

Devam eden kurtarma çalışmalarında bir güzel haber de Hatay Merkez'den geldi. Enkaz altında kalan 5 yaşındaki Yasemin, 42 saat sonra enkazdan çıkartıldı.

İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, 135 kişiyi enkazdan canlı olarak çıkardığı bildirildi.