Depremin ardından Türkiye'yle alay eden Charlie Hebdo hacklendi! Atatürk ve Mehter Marşı'yla karşılama

Türkiye'deki depremlerin ardından, "Tank göndermeye bile gerek yok” karikatürü ile tepki çeken Fransız dergi Charlie Hebdo'nun internet sitesi Türk hackerler tarafından hacklendi.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun web sitesi bir Türk tarafından hacklendi.

Dergi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açan iki büyük depremle alay ederek provokatif bir karikatürü ‘Günün çizimi’ olarak yayınlamıştı.

Yıkık binalar resmedilerek ‘Türkiye depremi’ ibaresine yer verilen skandal çizimde yorum olarak “Tank göndermeye bile gerek yok” yazılmıştı.

TÜRK HACKERLAR İŞ BAŞINDA

Fransız dergi Charlie Hebdo‘nun internet sitesi Devran Karaçay isimli bir Türk tarafından hacklendi. Siteyi ziyaret edenler Atatürk'ün fotoğrafı ve mehter marşı ile karşılaştı.

Alınan bir ekran görüntüsüne göre, siteyi ziyaret edenler Atatürk’ün fotoğrafı ve mehter marşı ile karşılaştı. Görüntüde sitenin içeriğinin değiştirildiği görülürken, sitenin aşağı kısımlarına ise “Neden hacklendik” başlıklı bir yazı eklendiği görüldü.

"ALAY EDEMEZSİNİZ, ALAY KONUSU OLURSUNUZ"

Ayrıca, alt kısımda “Ben Devran Karaçay bir Türk genciyim hiçbirinizden korkum yok. Siz alay edemezsiniz sadece alay konusu olursunuz” ifadesinin yer aldığı da görüldü. Charlie Hebdo’nun hacklenmesi sosyal medyada gündem oldu.