Depremzedelerden Kılıçdaroğlu'na: Enkaz devralacaksınız ama biz küllerimizden doğacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentler arasında yer alan Diyarbakır'da depremzedelerle ve hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentler arasında yer alan Diyarbakır'da depremzedelerle ve hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla bir araya geldi. Bir depremzede Kılıçdaroğlu’na, “Size duacıyız. İnşallah bu milleti kurtaracaksınız. Enkaz devralacaksınız ama biz küllerimizden doğacağız. Sizin arkanızdayız. Diyarbakır’dan size sevgiler, saygılar, selamlar” dedi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat'ta 9 saat arayla meydana gelen depremler 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Bugün saat 17.00 itibari ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’da yaptığı açıklamaya göre, 21 bin 848 yurttaş yaşamını yitirdi. Depremin etkili olduğu şehirlerde arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentlerde yurttaşlar ile bir araya geldi, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Bir yurttaş Kılıçdaroğlu’na “Allah sizden razı olsun, sizi başımızdan eksik etmesin. … Biz seni çok seviyoruz” diyerek sarıldı. 

Bir başka yurttaş ise, “Size duacıyız. İnşallah bu milleti kurtaracaksınız. Enkaz devralacaksınız ama biz küllerimizden doğacağız. Sizin arkanızdayız. Diyarbakır’dan size sevgiler, saygılar, selamlar” dedi.

Bir yakının koah hastası olduğunu söyleyen bir yurttaş ise, “Allah razı olsun, tek umudumuz sizsiniz” diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı (DTSO) da ziyaret etti ve şehirdeki durum hakkında bilgi aldı.