Depremzedelere fahiş fiyatla çorba satan dinlenme tesisine ceza kesildi!

Depremzedelere fahiş fiyatla çorba satan dinlenme tesisine ceza kesildi!

Ticaret Bakanlığı, deprem bölgesine yardım götürenlere ve o bölgeden ayrılan depremzedelere fahiş fiyatla çorba satışı yaptığı belirlenen bir yol kenarı dinlenme tesisine 1 milyon 860 bin lira idari para cezası kestiğini duyurdu.

Ticaret Bakanlığı, deprem bölgesine yardım götürenlere ve o bölgeden ayrılan depremzedelere fahiş fiyatla çorba satışı yaptığı belirlenen bir yol kenarı dinlenme tesisine 1 milyon 860 bin lira idari para cezası kestiğini duyurdu. Bakanlık, bu yöndeki denetimlerine aralıksız devam ettiği bilgisini de verdi.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı bir açıklamada, depremzede ve yardım için bölgeye gitmeye çalışan vatandaşlardan, yol güzergahındaki bir işletme ile ilgili fahiş fiyatla çorba satıldığı yönünde çok sayıda sosyal medya paylaşımı yapıldığı ve şikâyet alındığı belirtilerek, şöyle denildi:

“SOSYAL MEDYADAKİ GÖRÜNTÜLER VE ŞİKAYETLER BAKANLIĞA ULAŞTI: Ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından, deprem bölgelerine yardım götüren ya da deprem bölgesinden yurdumuzun diğer bölgelerine gitmeye çalışan vatandaşlarımıza bir yol üzeri dinlenme tesisi işletmesinin fahiş fiyatla çorba satışı yaptığına dair sosyal medyada görüntüler yer almıştır. Ayrıca bu işletmeyle ilgili Bakanlığımıza çok sayıda şikâyet başvuruları ulaşmıştır.

BİR MİLYON 860 BİN LİRA İDARİ PARA CEZASI UYGULANMASINA KARAR VERİLDİ: Ticaret İl Müdürlüğümüzce fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde bahse konu yol üzeri dinlenme tesisi işletmesine toplam 1 milyon 860 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Bu minvalde Ticaret Bakanlığımızın denetimleri aralıksız devam etmektedir.”

ANKA