Dev Türk havayolu şirketi satılıyor! Fatih Altaylı duyurdu

Dev Türk havayolu şirketi satılıyor! Fatih Altaylı duyurdu

Gazeteci Fatih Altaylı, son günlerde yaşanan rezervasyon problemleri ile gündemden düşmeyen havayolu şirketi ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Gazeteci Fatih Altaylı, son zamanlarda sık sık yaşanan rezervasyon sorunlarıyla gündem olan AJet ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Türk Hava Yolları'na (THY) bağlı faaliyet yürüten şirketin bir Arap ülkesine satılmasının an meselesi olduğu belirtildi.

1711659600juydckexsgupvvr.webp

AJET ARAPLARA MI SATILIYOR?

Fatih Altaylı'nın yazısından öne çıkanlar şöyle:

"Gayet güzel bir operasyon yürüten Anadolu Jet kapatılıp, yerini A Jet denilen ne idüğü belirsiz şirkete bırakınca Türk havacılığının başına ciddi bir bela açıldı.

Telefonum, mesaj kutum, Whatsapp'ım, e-mailim A Jet’ten şikayet eden yüzlerce mağdurun mesajları ile dolu.

ajet-boeing-737max.jpg

Çevremizde de şahsen tanıdığımız belki yüzlerce mağdur var.

Hiçbir uçakları zamanında kalkmıyor, pilotlar uçuşa dakikalar kala “Mesaim bitti” diyerek kokpiti terk ediyor. Uçakları yolculara hiçbir bilgi vermeden yoldan dönüyor ve yolculara “Kızmayın size hamburger ısmarlayacağız” anonsuyla alay eder gibi Burger King’e davet ediliyor.

ajet-qaqh-cover.jpg

AJet’de rezaletlerin sonu gelmiyor.

THY personelinin iddiası, A Jet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı.

Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı."