Devlet Bahçeli, Amasya mitinginde konuştu! Kılıçdaroğlu ve Akşener hakkında çok ağır sözler

Devlet Bahçeli, Amasya mitinginde konuştu! Kılıçdaroğlu ve Akşener hakkında çok ağır sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Aziz Milletim Sıra Sende" Amasya Mitingi'nde yurttaşlara seslendi. Bahçeli'nin hedefinde muhalefet vardı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Amasya'da düzenlediği mitingde konuştu. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy isteyen Bahçeli, altılı masaya yüklenmeyi ihmal etmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösteren Devlet Bahçeli, düzenlediği mitingde şu ifadeleri kullandı:

"ADIM ADIM SANDIK VE SEÇİM GÜNÜNE YAKLAŞIYORUZ"

"Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümündeyiz. Türkiye’nin kader seçimlerinin eşiğindeyiz. Adım adım sandık ve seçim gününe yaklaşıyoruz. Herkes konuşacağını konuştu, şimdi söz sizdedir. İrade milletindir. Hüküm milletindir. Karar milletindir. Türk milletinin önünde ve üstünde hiçbir kuvvet, hiçbir kudret de yoktur. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması gündemde olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri Türkiye’mizin gelecek ümitlerini tazeleyecektir. Bu seçimler Lider Ülke Türkiye hedefini gerçeğe dönüştürecektir. Önümüzdeki seçimler Türk ve Türkiye Yüzyılının çatısını örecektir. Bu nedenle diyorum ki: “Aziz Milletim Sıra Sende.” Amasyalı kardeşlerim, sıra sizlerde. Birlikte başaracağız, birlikte yapacağız, Türkiye’mize hep beraber sahip çıkacağız."

"ŞEREFSİZLER, VATAN HAİNLERİ, SÖMÜRGECİ CANİLER"

"FETÖ’cüler zillet ittifakının yanındadır. Sosyal medya terörü bütün insani ve vicdani ölçüleri berhava etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi’ne şerefsizler, vatan hainleri, sömürgeci caniler eliyle kumpas kurulmaktadır. İtibar cellatları devreye girmektir. Müfteriler korosu fazla mesai yapmaktadır. Münafıklar koalisyonu aralıksız fitne saçmaktadır."

"PKK'YA ÇITINI ÇIKARAMAYAN BU KÖKSÜZ, TSK KOMUTA KADEMESİNİ ALÇAKÇA SUÇLAMAKTADIR"

"CHP Genel Başkanı, terörle mücadelede kahramanlıklar gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri’ni iftiralarla durdurmaya çalışmaktadır. PKK terör örgütüne çıtını çıkaramayan bu köksüz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesini alçakça suçlamaktadır. Türk askerinin cepheden kaçtığını iddia edecek kadar aciz, korkak ve art niyetlidir. Kahraman güvenlik güçlerimiz şehadet pahasına terör örgütlerine dünyayı zindan ederken Kılıçdaroğlu adeta hop oturup hop kalkmaktadır."

"İP BAŞKANI SİLAHLARA VEDA MESAJI VERMİŞ, PKK'YA YEŞİL IŞIK YAKMIŞTIR"

"İP Başkanı Diyarbakır’a gidip utanmadan, sıkılmadan, vicdanı sızlamadan silahlara veda mesajı vermiştir. Ne hazindir ki, PKK’ya yeşil ışık yakmıştır. Bölünmeye selam salmıştır. Teröristlerle mütarekeye efendilerinin emriyle tamam demiştir. Bunun adı demokrasi olamaz. Bunun adı iyilik hiç olamaz. Bu olsa olsa küresel güçlerin kafa kola aldığı, ağzına bir parmak bal çalıp zalim bir projede konu mankeni yaptığı çarpık siyasetçi hezimetidir."

"ZİLLET İTTİFAKININ HALA ADAYI YOKTUR"

"Zillet ittifakının hala ve henüz Cumhurbaşkanı adayı yoktur. Seçim tarihi belli olunca adayı açıklayacağız demişlerdi, ancak müstakbel zillet adayını şimdiye kadar ne duyan ne de öğrenen vardır. Altılı masanın 26 Ocak 2023 tarihli 11’inci toplantısından da sonuç çıkmamıştır. Aralarındaki gizli ve şiddetli rekabet iradelerine haciz koymuştur. Bugünden yetki krizinin pençesine düşmüşlerdir. Altılı masa konsey yapılanmasıyla kukla bir Cumhurbaşkanı arayışına girmişlerdir. Ortak imzayla ülke yöneteceklerini deklare etmişlerdir."

"ERDOĞAN'IN ADAYLIĞI MEŞRUDUR"

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir, tartışmaya açan cumhura, Cumhuriyet’e savaş açan demokrasi kaçkınları, adalet inkarcıları, milli irade dolandırıcılarıdır. Tespitimiz zillet ittifakının kaosa oynadığı yönündedir. Sandıkta alamayacağı neticeyi sokakta zorlamak için denklem kuran bir curcuna ve cukka ittifakı karşımızdadır."