Devlet Bahçeli, DEM'in aday çıkarmasını beğenmedi: "CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur"

Devlet Bahçeli, DEM'in aday çıkarmasını beğenmedi: "CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEM Parti'nin aday çıkarması ile ilgili "CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur" dedi.

DEM Parti'nin seçimlere tek başına girmesi iktidar ve ortaklarının tepkisini çekti.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Seçmen İletişim Merkezi açılış töreninde konuştu. Bahçeli, konuşmasında CHP’yi hedef alarak, “Bugünkü CHP PKK'nın eline geçmiştir. DEM'cilerle pazarlık yapıp belediyeleri peşkeş çekmeye çalışan CHP'dir” dedi.

"CHP DEMEK DEM DEMEKTİR"

Bahçeli’nin sözleri şöyle:

"Dem’lenmiş CHP karışık ve kavgalıdır. CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur. CHP demek DEM demektir. Bu siyasi hesaplar tutmayacaktır. Cumhur İttifakı gönülleri buluşturuyor. İttifakımız korkak ve kanunsuzlara karşı cesurların dik duruşudur.

"CHP, PKK'NIN ELİNE GEÇMİŞTİR"

Artık herkesin tarafını belli etme zamanı gelmiştir. Bir yanda küresel odaklar vardır, diğer yanda vatan evlatları. Artık karar anı gelmiştir. Herkes tavrını belirlemek zorundadır. Ya birlikten beraberlikten yana olacağız ya da kavga ve gerilim dolu bir geleceğe sürükleneceğiz. Cumhur İttifakı kararını çoktan vermiştir. Bugünkü CHP zilletin eline düşmüştür. Bugünkü CHP PKK'nın eline geçmiştir. DEM'cilerle pazarlık yapıp belediyeleri peşkeş çekmeye çalışan CHP'dir."