Devlet Bahçeli 'mevsim' vererek seçim tarihini işaret etti

Devlet Bahçeli 'mevsim' vererek seçim tarihini işaret etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimin bahar ayında yapılacağına ilişkin açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampının arından basın toplantısı düzenledi.

"ÖNÜMÜZDEKİ BAHAR MEVSİMİ AYNI ZAMANDA SEÇİM MEVSİMİDİR"

Seçimlere hazır olduklarını söyleyen Bahçeli, seçim tarihine ilişkin de ipucu vererek şöyle dedi:

"MHP Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere heves ve heyecan bakımından tamamıyla hazırdır. Algı operasyonları boşunadır. İnandık, başaracağız. Seçimler için geri sayım başlamıştır. Önümüzdeki bahar mevsimi aynı zamanda sandık ve seçim mevsimidir"

Bahçeli şunları söyledi:

"SEROK AHMET, ZİLLET İTTİFAKININ ZEHRİNİ KUSMUŞTUR"

"Serok Ahmet (Ahmet Davutoğlu) "Altılı masanın cumhurbaşkanı bizi dinlemezse kriz olur ve yeniden seçime gideriz" demekle zillet ittifakının zehrini kusmuştur. Buradan bir demokrasi, istikrar ve hizmet aşkı çıkmayacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur. Vaatleri krizdir. Konsorsiyum halinde ülke yönetmektir."

"ERDOĞAN'A BENZEYEN CANSIZ MAKETİN ASILMASIZ ŞEREFSİZ VE NAMUSSUZ BİR HAREKETTİR"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen cansız bir maketin asılması şerefsiz ve namussuz bir harekettir. Sessiz bir şekilde izleyen kim varsa suç ortağıdır. İsveç hükümetinin tepkisi yetersizdir. NATO şemsiyesi altında nasıl bir arada duracağız?"

"ASKERE DÜŞMANLIK, DÜŞMANA ASKERLİKTİR"

"Kılıçdaroğlu'nun çabası küresel emperyalizme sempatik görünme çabasıdır. Freni tutmayan Kılıçdaroğlu’nun sözleri çamur saçmaktadır. TSK’ya yapılan saldırıyı kınıyorum. Kılıçdaroğlu edepsizdir, hiçbir Türk askeri cepheden kaçmamıştır. Komuta kademesinden alkışlanan başkomutan Erdoğan'dır. Kılıçdaroğlu'nun ağzından skandal sözler döküldü. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir."