Devlet Bahçeli'den İsveç'e NATO tehdidi! Kur-an'ı Kerim'in yakılmasına böyle tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'den İsveç'e NATO tehdidi! Kur-an'ı Kerim'in yakılmasına böyle tepki gösterdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, İsveç'te Kuran yakılmasına sert sözlerle tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsveç Stockholm'de Kuranı kerime yönelik çirkin saldırıya ilişkin Twitter hesabından şu açıklamayı yayınladı:

"İÇ VE DIŞ MENŞELİ HAİN PROVOKASYONLAR"

Cumhuriyet'in 100’üncü yıl dönümünün yeni bir demokrasi zaferiyle taçlanma vakti yaklaştıkça, aziz millet iradesinin sandıkta tecelli edeceği tarihi güne sayılı günler kaldıkça, iç ve dış menşeli hain provokasyonların eşzamanlı olarak devreye alındığı gözlemlenmektedir.

"SABIR TAŞINI ÇATLATMIŞTIR"

İsveç’in başkenti Stockholm’de Cumhurbaşkanımızı hedef alan alçak teşebbüsten kısa bir süre sonra bu defa da Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik aşağılık bir tertip, zalim bir eylem Türk-İslam aleminde infiale neden olmuş, hitamında sabır taşını çatlatmıştır.

"VANDALLIĞIN ALENİ GÖSTERİMİ"

İsveç yönetiminin, Danimarkalı soysuz bir siyasetçinin Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmasına izin vermesi yalnızca skandal değil, bunun da ötesinde barbarlığın ve vandallığın aleni gösterimi ve somut örneğidir.

"İĞRENÇ VE İLKEL BİR REZALET"

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin vermek, en az yakmak kadar iğrenç ve ilkel bir rezalettir. Milliyetçi Hareket Partisi kutsallarımıza el uzatan, periyodik saldırı düzenleyen, Türk ve İslam düşmanlığında sınır tanımayan İsveç hükümetini ve provokatörleri lanetlemektedir.

"SİYASİ VE DİPLOMATİK İLİŞKİ KURMAK BİLE ABES"

İsveç, bu yanlıştan dönmek, Türk ve İslam toplumlarından özür dilemek mecburiyetindedir. Milli ve manevi değerlerimize husumet besleyen bir ülke ya da ülkelerle NATO ittifak hukukunu paylaşmak şöyle dursun, siyasi ve diplomatik ilişki kurmak bile abestir, sakıncalıdır.

"VAROLUŞUMUZA SUİKAST"

Müstevli cephesinin zillet ittifakını cesaretlendirmek ve arkasında durduğunu göstermek adına siyasi operasyonlarına hız vermesine, varoluşumuza suikast düzenlemesine Müslüman Türk milleti tahammül etmeyecek, algı oyunlarına kanmayacaktır.

"HER SİYASİ PARTİ NEREDE DURDUĞUNU BELİRLEMEK DURUMUNDADIR"

Her siyasi parti tarih ve millet huzurunda tarafını netleştirmek, nerede durduğunu belirlemek, Türkiye’nin yanında olup olmadığını açıklığa kavuşturmak, milli ve manevi emanetlerimize yapılan saldırılara karşı tercihini ve tutumunu ortaya koymak durumundadır.

"ZİLLET İTTİFAKININ GİZLİ ORTAKLARI"

The Economist Dergisinde Türkiye’ye yapılan hakaret ve Türk düşmanı John Bolton’un çarpık ve çirkin beyanatları elbette sonuçsuz kalmaya, ayaklar altında ezilmeye mahkumdur. Zillet ittifakının gizli ortakları artık saklanma ihtiyacı duymayacak kadar pervasızlaşmıştır.

"İNANÇ VE İNSANLIK ONURUNU ÇİĞNEYEN ŞER ODAĞI"

Fikir ve düşünce hürriyetinin sınırlarını ihlal edip inanç ve insanlık onurunu çiğneyen hiçbir şer odağı içimizdeki işbirlikçileri eliyle hayalini kurduğu teslim alınmış, tasfiye edilmiş, bölünmüş ve parçalanmış bir Türkiye’ye ulaşamayacaktır.

"SANDIK NE İSVEÇ'TE KURULACAK NE BOLTON'UN EVİNDE AÇILACAK"

Sandık ne İsveç’te kurulacak ne Bolton’un evinde açılacak ne de diğer ülkelerin denetiminde olacaktır. Türk milleti hür iradesini seçim vakti geldiğinde ibra ve işaret edecektir. 14 Mayıs seçimlerini kundaklamak için zillete destek olan muhasım güçler yine kaybedecektir.

"İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ GAZİ MECLİS'İN ONAYINDAN GEÇMEYECEKTİR"

İsveç’in NATO üyeliği bu şartlar altında Gazi Meclis’in onayından geçemeyecektir. Dinimize, dilimize, değerlerimize, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize hıyanetin ve saygısızlığın muhakkak bir sonucu olacaktır. Bu sonuca ulaşmak için diyorum ki: “Aziz Milletim Sıra Sende”

"KÜFRE VE HAÇLI EMELLERİNE VAKTİ SAATİ GELDİĞİNDE KAÇINILMAZ HESABI SORACAKTIR"

Dinin sahibi Allah’tır. İman ediyoruz ki, hem Allah’ımız hem de milletimizle birlikte İslam alemi batıla, küfre ve haçlı emellerine vakti saati geldiğinde kaçınılmaz hesabı soracaktır.