Devlet Erkanı Anıtkabir'de

Devlet Erkanı Anıtkabir'de

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla devlet erkanı Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştiriyor. Erdoğan başkanlığındaki heyet, Atatürk'ün huzuruna çıkarak mozeleye çelenk bıraktı ve ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Cumhuriyetin 97. yılında Ankara’daki törenler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının maskeli ve mesafeli şekilde Anıtkabir’i ziyaretiyle başladı.

Anıtkabir'deki törenlere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kabine üyeleri, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Aslanlı Yol'dan yürüyen heyet daha sonra Ata'nın huzuruna çıktı. Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine çiçek bırakırken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Aziz Atatürk

Cumhuriyetimizin 97'inci yıldönümüne kavuşmanın mutluluğuna kavuştuğumuz şu günde buradayız.

Bize emanetiniz olan Cumhuriyeti ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Türkiye bugün demokrasiden özgürlüklere sağlıktan sanayiye kadar her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır.

İçeriden ve dışarıdan gelen saldırılar mücadele azmimizi güçlendirmektedir.

Birlik, beraberlik içinde ortak geleceğe yürümeye devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun."

Anıtkabir’de devlet erkanının katıldığı törenlere korona virüs nedeniyle sınırlı sayıda asker ve vatandaş alındı. Erdoğan, Anıtkabir’deki törenlerin ardından Cumhurbaşkanlığı’na geçerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek, Milli Mücadele Sergisi’nin açılışını yapacak.