Dilan Polat'ın cezaevi günlüğü

Dilan Polat'ın cezaevi günlüğü

Tutuklanan Dilan Polat, avukatı aracılığıyla röportaj vererek cezaevinde yaşadığı günlere ilişkin konuştu.

Hakkındaki çeşitli suçlamalar nedeniyle tutuklanarak cezaevine konulan Dilan Polat, avukatı aracılığıyla verdiği röportajda hapisteki günlerinden bahsetti.

dilan-polat-daha-fazla-dayanamadi-dilan-polat-instagram-hesabini-neden-kapatti-2be1c60.webp

BOL BOL DUA EDİP AĞLIYOR 

Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma neticesinde tutuklanarak cezaevine konulan Dilan Polat, verdiği röportajda cezaevinde günlerini nasıl geçirdiğini anlattı. Polat, cezaevinde bol bol dua ettiğini ve sürekli ağladığını söyledi.

dilanengin.jpg

"VARSA DEVLETİMİZE BİR BORCUMUZ CEZASI NEYSE ÖDEYECEĞİZ"

OdaTV'ye Avukatı Hüseyin Kaya aracılığıyla ilk röportajını veren Dilan Polat, davanın gidişatına ilişkin "Ben davanın nasıl gittiğine dair çok bir şey bilmiyorum ama avukatım soruşturmanın normal gittiğini, vergiyle ilgili sorunlarımız olduğunu söylüyor. Davanın nasıl gittiğinden ziyade varsa bizim devletimize bir borcumuz cezası neyse ödeyeceğiz. Bu konuları ihmal etmişiz, bundan dolayı tabii ki mahcubuz" dedi.

dilan-engin-polat.jpg

SİGARA VE İBADET

"Cezaevindeki günleri nasıl geçiyor, koğuş düzeni nasıl?" sorularını yanıtlayan Dilan Polat, "Burada günler zor geçiyor. Zaman zaman çok sakin oluyorum, zaman zaman yoğunlaşıp ağlıyorum. Vaktimin bir kısmını kendimi anlamakla, tanımakla geçiyor. Gözyaşlarımın bir kısmı özlemden kaynaklanıyor. Buranın iki özelliği var: biri insan inanılmaz sigara içiyor bir de ibadet meselesi ile düşünme meselesi oluyor" ifadelerini kullandı.