Dini vakıfta 14 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismar! 9 dakikalık kâbus ve mide bulandıran örtbas etme çabaları...

Dini vakıfta 14 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismar! 9 dakikalık kâbus ve mide bulandıran örtbas etme çabaları...

14 yaşında bir erkek çocuğu cinsel istismara uğradı. Mide bulandırıcı olayın yaşandığı yer ise Dini İşrak Vakfı'ydı.

tv100 Ana Haber'de Ece Üner'in aktardığı habere göre, İstanbul Sultangazi’deki İşrak Vakfı'nda erkek çocuğa taciz skandalı yaşandı.

VAKIF MÜDÜRÜ, YATILI KALAN ÇOCUĞU İSTİSMAR ETTİ

tv100’den Devrim Tosunoğlu’nun özel haberine göre; tacizci vakıf müdürü, yatılı kalan 14 yaşındaki çocuğu istismar etti. 

SAVCILIK OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMADI

Kamera kayıtlarının ve beyanların ortada olduğu olayda, örtbas etme çabalarına rağmen savcılık olayın peşini bırakmadı.

KAPIYI ARKADAN KİLİTLEDİ VE 9 DAKİKA SÜREN KÂBUS ANLARI BAŞLADI

16 Eylül 2022'da yaşanan olayda, 14 yaşındaki mağdurun 44 yaşındaki okul müdürüyle koridorda karşılaştığı ve müdürün bir bahaneyle odaya çağırarak kapıyı arkadan kilitlediği görülüyor. İddiaya göre, işte o kapı kapandıktan sonra tam 9 dakika boyunca 14 yaşındaki çocuk kâbusu yaşadı.

MİDE BULANDIRAN OLAY

Aynı habere göre, şüphelinin, mağduru, kardeşinin Kur’an kursundaki durumu ile ilgili görüşmek amacı ile odaya çağırdığı, mağdurun odaya geldiği, ardından şüphelinin odaya gelerek kapıyı kilitlediği, 18 Eylül 2022 tarihli görüntü izleme tutanağında da görüldüğü üzere odada sadece ikisinin bulunduğu kaydedildi.

İddianamede yer alan mağdurun beyanına göre aralarında husumet bulunmayan, eğitici olarak görev yapan şüpheli, üzerinde bakım ve gözetim yükümlülüğü bulunduğu çocuğu önce dudağından öpüyor ve ardından istismara devam ediyor.

BABA, OĞLUNUN TACİZ EDİLMEDİĞİNİ BEYAN ETTİ

Mide bulandıran ayrıntılar, iddianamede tek tek anlatılıyor. Taciz mağduru, odadan sıkı sıkı tembihlenerek gönderilirken, olayda örtbas oyunu devreye girdi. Mağdurun ailesi, savcılığa şikâyette bulunmalarına rağmen ifadelerini geri çekti. Baba, oğlunun taciz edilmediğini beyan etti.

"TACİZ ZANLISI OLAYIN ÜSTÜNÜ KAPAMAYA ÇALIŞTI"

Taciz zanlısı, mağdura psikolojik baskı da yaparken, “Böyle bir şey anlatılır mı? Sen bunları niye anlatıyorsun bunlar ayıp olaylar değil mi” diyerek yaşananların üstünü kapatmaya çalıştı.

Savcılık, işin peşini bırakmazken ilk ifadelerin tutarlı olduğu kayıtlara geçerek değiştirilen ifadeler dikkate alınmadı.

TACİZ İDDİALARINDAN SONRA VAKIF YÖNETİMİ KAPILARINI KAPADI

Vakıf yönetimi, taciz iddialarını ayyuka çıkmasının ardından kapılara tadilat yaptırdı ve 9 dakikalık taciz kâbusu sırasında açılmayan o kapının aslında kilitli olmadığı imajını vermeye çalıştı. Vakıf, “Kapı kolları bozuk” savunmasının arkasına saklanmak istedi. O anlara ait fotoğraflar da iddianameye eklendi.

KAMU DAVASI AÇMAYA YETERLİ DELİL ELDE EDİLDİ

İddianamede, dosya kapsamındaki suçun niteliği, mağdurun koruma ihtiyacının bulunması, yaşı gereği yönlendirilmesinin kolay olması, şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği hususunda kamu davası açmaya yeterli delil elde edildiği belirtildi.

14 YAŞINDAKİ MAĞDUR ÇOCUK AİLESİNİN YANINDAYKEN DEVLET KORUMASINA ALINMADI

Taciz iddiasının peşini bırakmaya savcı davayı da açtı. Taciz zanlısı okul müdürü tutuklandı. Taciz zanlısı, 4 aydır cezaevindeyken; kişiyi hürriyetten yoksun kılma, çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlamasıyla 13 buçuk yıldan 30 yıla kadar hapsi istendi.

14 yaşındaki mağdur çocuk ise ailesinin yanında iken devlet korumasına alınmadı.