Diyarbakır’da 19 Mayıs Kürtçe müziklerle kutlandı

Diyarbakır’da 19 Mayıs Kürtçe müziklerle kutlandı

Diyarbakır’da 19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kürtçe müzik eşliğinde kutlandı.

Diyarbakır’da 19 Mayıs, Kürtçe müzik eşliğinde coşkuyla kutlandı. 

diyarbakirda-kurtce-muzik-esliginde-19-mayis-kutlandi-jrrl.webp

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Diyarbakır Valiliği tarafından kutlama programı düzenlendi.

KUTLAMALAR ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONULMASIYLA BAŞLADI

Diyarbakır Valisi Vali Ali İhsan Su, DEM Partili Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Emin Akın ve kent protokolünün katıldığı program, Anıt Park’taki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla sunumuyla başladı.

ekran-goruntusu-2024-05-19-145353.png

ŞİİRLER OKUNDU, GELENEKSEL HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Valilik binası önünde süren kutlama programı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam edildi. Öğrencilerin şiirler okumasının ardından geleneksel halk oyunları gösterisi düzenlendi.

KÜRTÇE MÜZİK EŞLİĞİNDE KUTLAMA

Törende, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce görevli antrenörler eşliğinde, sporcular tarafından Wushu gösterisi büyük ilgi aldı. Programda, Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürlüğü personelleri tarafından Kürtçe müzik eşliğinde ‘Arbane Bendir’ ile Dicle Üniversitesi Halk Dansları Grubu tarafından horon gösteri ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı Dans grubu tarafından Zeybek oyunu büyük alkış aldı.

fotoram-2pwi.webp

Kutlama programı, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki motosikletli yunus ekiplerinin tören alanından geçişinin ardından son buldu.