Düşünceleri ikiye bölmüştü... Meral Akşener emekli amirallere neden 'zevzek' dedi?

Düşünceleri ikiye bölmüştü... Meral Akşener emekli amirallere neden 'zevzek' dedi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını cevapladı.

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen 104 amiralin imzaladığı Montrö bildirisinin yankıları sürüyor. Bildiriyle ilgili ilk değerlendirmesinde "Zevzeklik" ifadesini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kendi partisinin içinde bile büyük tepki çekerken, bugün katıldığı canlı yayında neden bu ifadeyi kullandığına dair soruya "Bu konuyu çok da ciddiye almamamız gerektiğini ifade etmek istedim" şeklinde cevap verdi.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu olan ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Akşener, bildiriyle ilgili olarak neden "Zevzeklik" ifadesini kullandığını soran Küçükkaya'ya şu yanıtı verdi;

"Bugün de diyorum ki bu bildiri yanlıştır. Bildirinin saati yanlıştır. Tavrı yanlıştır. İçinde iktidara parmak sallayacak durum yanlıştır. Ben bu konuyu çok da ciddiye almamamız gerektiğini ifade ederek bu bildiri için 'zevzeklik' dedim. Zevzeklik, gevezelik demektir. AK Parti ile mücadelenin gereği demokratik olarak siyasi zeminde sürdürülmeli. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin bu görüş bana uygun değil. Ben bu tutuma karşıyım. Milli iradenin muhattabı siyasettir."

 

gg.png

 

NE OLMUŞTU?
Emekli 104 amiralin imzaladığı Montrö bildirisi, siyasi isimlerin tepkisini çekmişti. Başsavcılık, bildiriye ilişkin soruşturma başlatmış, 10 amiral de gözaltına alınmıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuya ilişkin olarak emekli amirallerin canı sıkıldığını söyleyip, "Kişisel fikrimi söylüyorum; bu bir zevzekliktir, bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti" demişti.