EGO Genel Müdürlüğü duyurdu: Ankara'da toplu ulaşım araçlarında yeni dönem

EGO Genel Müdürlüğü duyurdu: Ankara'da toplu ulaşım araçlarında yeni dönem

Ankara'da toplu ulaşım araçlarında ücret toplama sistemi değişiyor.

Ankara'da toplu ulaşım araçlarında kullanılan ücret toplama sistemi değişiyor. Bu değişiklikle ilgili olarak EGO Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ankarakartların bazı validatörlerde okunmaması ve aktarma işlemlerinin yapılamaması gibi sorunlara değinildi ve vatandaşların mağduriyet yaşamayacağı belirtildi.

EGO Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Değerli vatandaşlarımız, Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) şu anda hızlı bir şekilde yenilenme aşamasındadır. Mobil uygulamalarımız ile entegrasyon süreci test aşamasında olup, çok kısa bir süre içerisinde stabil çalışma şekline dönecektir.

Son günlerde yaşanan Ankarakartların bazı validatörlerde okunmaması, aktarma işlemlerinin yapılamaması gibi problemler, eski yüklenici firma E-KENT'in kurumumuzla yaptığı sözleşme maddelerini yerine getirmemesi ve gerekli kontrolleri yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bu süreçte herhangi bir hak kaybı oluşmayacaktır. Vatandaş memnuniyetini en üst düzeyde tutma amacımız doğrultusunda bu tür teknik sorunların giderilmesi için yoğun bir çalışma yürütülmektedir."

Yapılan açıklamada, sistemin yenilenme sürecinde olduğu ve teknik sorunların giderilmesi için çalışmaların devam ettiği vurgulandı. Bu nedenle vatandaşların mağduriyet yaşamayacağı belirtildi.